Poseł PSL: Chcecie sterować całą Polską z Nowogrodzkiej

Polska
Poseł PSL: Chcecie sterować całą Polską z Nowogrodzkiej
Polsat News
Goście "Debaty dnia"

Będzie nowy podatek od zysków wielkich koncernów węglowych i paliwowych. Do pomysłu z paździenika wrócił wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Sprawę komentowali goście "Debaty Dnia".

- Dla mnie to nic innego, jak trwający w rządzie konflikt między Sasinem a środowiskiem premiera Morawieckiego o to, kto będzie miał większy wpływ na Orlen, o to, kto będzie miał większy dostęp do pieniędzy, które Orlen wydoił z kieszeni Polaków. Wiemy, jak Orlen zarabiał  na marżach, jak oszukiwał kierowców i dziś jest walka o te dziesiątki miliardów, które Orlen zarobił kosztem polskich rodzin - Arkadiusz Myrcha (Koalicja Obywatelska).


- Ta krytyka, że spółki skarbu państwa generują zyski - no tak, bo za czasów PO były prawie w stanie upadłości. Kiedy mafie VAT-owskie kiedyś szalały, wyprowadzając pieniądze z budżetu państwa, 40 mld rocznie - Rafał Bochenek (Prawo i Sprawiedliwość).


- Wy jak zwykle chcecie sterować całą Polska z Nowogrodzkiej, mówić, na co Polacy mają wydawać pieniądze. Chcecie, żeby Polacy całowali was po rękach, tak jak całują was samorządowcy, którzy wręcz proszą, żeby posłowie i senatorowie PiS wstawiali się za nimi, by dostać pieniądze na inwestycje. To jest żenujące - Paweł Bejda (Polskie Stronnictwo Ludowe).

 

- Mnie nikt po rękach nie całuje, ale tak, zgodzę się z panem posłem - Polacy i samorządowcy są nam wdzięczni za te inwestycje, które są realizowane... ( bejda: bo dajecie tylko tym gdzie rządzi pis) - Rafał Bochenek.

an/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie