Jaworzno. Policja zatrzymała 13- i 14-latkę, które pobiły 16-latkę. Podłożem "konflikt rówieśniczy"

Polska
Jaworzno. Policja zatrzymała 13- i 14-latkę, które pobiły 16-latkę. Podłożem "konflikt rówieśniczy"
Polsat News
Policja z Jaworzna zatrzymała dwie nastolatki, które odpowiadają za brutalne pobicie starszej od nich dziewczyny.

Twarz i dłonie umazane krwią ma na brutalnym nagraniu ofiara 13- i 14 latki, które w Jaworznie brutalnie pobiły starszą od siebie koleżankę. Policja zatrzymała je w środę po południu, w czwartek nastolatki będą przesłuchiwane. Polsatnews.pl dowiedział się, że sprawiały wcześniej problemy wychowawcze i miały w sądzie rodzinnym sprawy "o demoralizację i czyny karalne".

W czwartek policja w Jaworznie będzie przesłuchiwać w obecności opiekunów prawnych 13- i 14-letnią dziewczynkę, które są podejrzewane o to, że ciężko pobiły 16-letnią koleżankę.

Dopadły koleżankę na parkingu galerii handlowej

Nastolatki zostały zatrzymane w Jaworznie w środę późnym popołudniem. Jedną z nich policjanci zatrzymali w domu.

 

Ich zatrzymanie jest wynikiem postępowania w sprawie pobicia i kierowania gróźb karalnych. Chodzi o filmik, który został opublikowany w internecie i przedstawiał brutalną bójkę nastolatek i krążył w sieci.

 

Widać na nim m.in. brutalne sceny kopania klęczącej nastolatki kolanem w twarz, bicia pięściami po twarzy, słychać wulgarne słowa i liczne epitety. Sprawczynie zmusiły 16-latkę, aby uklękła i je przepraszała. Jedna z nastolatek domagała się wygłoszenia przeprosin wraz z jej imieniem i nazwiskiem. Prawdopodobnie ułatwiło to śledczym odnalezienie uczestniczek napaści.

 

Twarz i dłonie napadniętej dziewczyny były pokryte krwią. 

 

ZOBACZ: Pruszków: Nagrywali, jak znęcają się nad rówieśnikiem. Jest decyzja sądu ws. nastolatków

 

Zatrzymane dziewczynki zostały przewiezione do policyjnej Izby Dziecka w Bielsku-Białej.

 

- Zostały wstępnie rozpytane przez policjantów w obecności opiekunów prawnych, jednak nie chciały współpracować - powiedziała sierżant sztabowy Justyna Wiszowaty, p. o. oficera prasowego Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie.

 

- Do tego zdarzenia doszło w piątek 10 marca na terenie podziemnego parkingu galerii Galena w Jaworznie - powiedziała sierż. szt. Justyna Wiszowaty. Jak dodała policja dowiedziała się o nagraniu bójki, zostało ono także przesłane do komendy. Czynności policjantów doprowadziły do sprawnego ustalenia sprawczyń.

 

Zatrzymanie dziewcząt przebiegło spokojnie - dowiedział się Polsatnews.pl

 

WIDEO - Na czwartek policja z Jaworzna zaplanowała przesłuchanie zatrzymanych nastolatek

 

Policja ma inne nagranie z parkingu

Policja dysponuje m.in. nagraniem z kamer monitoringu w centrum handlowym, które będzie przez śledczych analizowane.

 

Materiały w sprawie pobicia zostaną przekazane do Sądu Rodzinnego, który będzie gospodarzem postępowania, zdecyduje o kwalifikacji prawnej czynów i ewentualnych środkach zapobiegawczych.

 

ZOBACZ: Ostrołęka. Ustawka nastolatków. Brutalna bójka w lesie

 

Pobita 16-latka przebywa w domu pod opieka rodziców. W środę była u lekarza rodzinnego. - Dziewczynka nie wymagała hospitalizacji - powiedziała rzeczniczka policji w Jaworznie.

 

- Z zatrzymanymi nastolatkami były już wcześniej problemy. Były w wobec nich w Sądzie Rodzinnym sprawy o demoralizację i czyny karalne - powiedziała Justyna Wiszowaty.

 

Policja z Jaworzna zapowiada przeprowadzenie spotkań profilaktycznych z młodzieżą w szkołach w Jaworznie, dotyczących przemocy wśród nastolatków.

hlk / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie