Holandia: Ciało 29-letniej Polki znalezione w wodzie. Była poszukiwana

Świat
Holandia: Ciało 29-letniej Polki znalezione w wodzie. Była poszukiwana
Twitter/POL_Eenheid_NH
Polka była poszukiwana od lutego

29-letnia Polka, która była poszukiwana przez holenderskie służby po tym, jak uciekła ze szpitala w Amsterdamie, została znaleziona martwa. Jej ciało odkryto w jednym ze stołecznych kanałów.

Ciało kobiety zostało znalezione w środę wieczorem w kanale przy Amstelveenseweg w Amsterdamie. Dzień później służby poinformowano, że denatka to 29-letnia zaginiona Polka. Kobieta mieszkała w Haarlem, na zachód od Amsterdamu. 

 

"Policja z północnej Holandii bada przyczyny jej śmierci" - poinformowano.

 

Policja szukała 29-latki od ponad trzech tygodni

29-letnia Polka błąkała się bez celu po ulicach Amsterdamu. Policjanci zwrócili na nią uwagę 21 lutego. Zachowywała się nietypowo, ale nie stwierdzono u niej żadnych obrażeń. Mundurowi zdecydowali, że Polka powinna trafić do szpitala. Przewieziono ją do amsterdamskiego VU Medical Center. Kobieta nie poczekała jednak, aż zbadają ją lekarze, tylko samowolnie opuściła lecznicę.

 

ZOBACZ: Jaworzno. Policja zatrzymała 13- i 14-latkę, które pobiły 16-latkę. Podłożem "konflikt rówieśniczy"

 

Funkcjonariusze prowadzili poszukiwania kobiety. Przeczesywane były lasy w promieniu kilometra wokół szpitala. Nie natrafiono na jakikolwiek ślad zaginionej. 

 

W poszukiwana Polki zaangażowane były policja oraz Zespół Poszukiwań Weteranów, który został poproszony o pomoc w działaniach na terenach leśnych. Policja nie wykluczyła udziału osób trzecich w zniknięciu kobiety.

 

dsk/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie