Szwecja: Wybuch w Sztokholmie. Media informują, że to gangsterskie porachunki

Świat
Szwecja: Wybuch w Sztokholmie. Media informują, że to gangsterskie porachunki
Facebook/Polisen
Szwedzkie media wskazują, że wybuch to kolejny akt wojny gangów

Ostatniej nocy doszło do potężnej eksplozji w Hässelby-Vällingby (zachodnia część Sztokholmu). Szwedzkie media informują, że to kolejny akt wojny między gangiem Lisa Kurdyjskiego, a Grekami. Celem tego ataku miał być krewny 21-letniego rapera.

W chwili wybuchu na terenie posesji znajdowało się kilka osób. Jedna została ranna i przetransportowana do szpitala helikopterem. Obrażenia nie zagrażają jej życiu. 

 

Do wybuchu doszło w domu mężczyzny, który jest krewnym 21-letniego rapera, deklarującego poparcie dla gangu Lisa Kurdyjskiego. Media przypominają, że w ostatnim teledysku muzyka pojawiły się emotikony lisa oraz charakterystyczne pierścienie noszone przez członków gangu. 

 

ZOBACZ: Szwecja. Szef policji w Sztokholmie znaleziony martwy. W tle miłosny skandal

 

Kilka miesięcy temu dom 21-letniego rapera w dzielnicy Sztokholmu Kista również był celem ataku. Tam również doszło do eksplozji. 

 

- Wygląda na to, że w tej chwili niektóre konflikty naprawdę eskalują i że żaden z krewnych przestępców nie jest bezpieczny - powiedział jeden z informatorów dziennika "Aftonbladet". 

Tragiczne wydarzenia w Szwecji

W ostatnich tygodniach Szwecją wstrząsnęły incydenty z użyciem przemocy. Kilka z nich zakończyło się tragicznie.

 

W styczniu doszło do kilku zabójstw, a w Tullinge eksplodowała bomba. Ponad połowa podejrzanych zatrzymanych w związku z tymi zdarzeniami nie ma ukończonych 18 lat. Jak podaje "Aftonbladet" aresztowano dzieci w wieku 13, 14 i 15 lat. Miały broń automatyczną.

 

Według szwedzkich mediów za ostatnią falę przemocy odpowiadają dwie wrogie grupy, które walczą o wpływy z handlu narkotykami. Jedną z nich jest gang skupiony wokół Lisa Kurdyjskiego, 36-letniego mężczyzny poszukiwanego w Szwecji listem gończym za przemyt narkotyków oraz usiłowanie morderstwa. Telewizja SVT podała, że przestępca został zatrzymany w Turcji. Tamtejsze władze nie zgodziły się jednak na jego ekstradycję, a ponadto zwolniły go z aresztu. 

 

ZOBACZ: Salwador: Tysiące gangsterów trafią do "mega więzienia". Rozpoczął się transfer


Gang Lisa Kurdyjskiego walczy z grupą kierowaną przez 24-latka z dzielnicy Dalen stołecznego Sztokholmu, on również przebywa poza granicami Szwecji. Mężczyzna ma kontrolować rynek narkotyków w Sundsvall (miasto położone ok. 350 km na północ od Sztokholmu).

 

Równolegle w Sztokholmie toczą się co najmniej trzy inne konflikty między różnymi gangami.

dsk/grz/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie