USA: 3264 pompki w godzinę. 60-latek pobił rekord

Świat
USA: 3264 pompki w godzinę. 60-latek pobił rekord
Facebook/Powerhouse Gym Brandon
Rob Stirling świętuje sukces

60-latek z Florydy pobił Rekord Guinnessa w liczbie pompek zrobionych w ciągu godziny. Choć nie wiadomo jeszcze, czy wyczyn zostanie oficjalnie uznany, Rob Stirling świętuje sukces. Wykonał 3264 pompki.

W kwietniu 2022 roku Daniel Scali z Australii ustanowił Rekord Guinnessa w liczbie pompek zrobionych w godzinę. Udało mu się wykonać 3182 powtórzenia. Wydawało się, że to dużo, ale wyzwanie Australijczykowi postanowił rzucić mieszkaniec Florydy.

 

Jest nim 60-letni Rob Stirling. Pod koniec lutego udało mu się pobić rekord podczas specjalnie zorganizowanego wydarzenia w Miami. Zrobił 3264 pompki.

 

Specjalna technika i kolejna próba

W czasie próby miał specjalną technikę. Wykonywał serie 12 pompek, a po każdej pozwalał sobie na siedem sekund odpoczynku.

 

 

Nie ma jeszcze potwierdzenia czy rekord zostanie uznany, ponieważ podczas próby nie było przedstawiciela Księgi Rekordów Guinnessa, ale całe wyzwanie jest dobrze udokumentowane.

 

Stirling nie spoczywa na laurach. Jego następnym wyzwaniem ma być pobicie rekordu pompek wykonanych w ciągu minuty. Obecnie to 144 powtórzenia.

jk/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie