Antonin Hajek nie żyje. Czeski skoczek narciarski miał 36 lat. Był poszukiwany od października

Świat
Antonin Hajek nie żyje. Czeski skoczek narciarski miał 36 lat. Był poszukiwany od października
Facebook/Czech Ski & Snowboard
Zmarł Antonin Hajek

Czeski Związek Narciarski przekazał informację o śmierci Antonina Hajka, byłego skoczka narciarskiego, który wielokrotnie startował w zawodach Pucharu Świata. Rekordzista kraju w długości skoku zaginął w październiku zeszłego roku. Nie podano przyczyny i daty jego śmierci.

Antonin Hajek był poszukiwany od kilku miesięcy. Swego czasu pojawił się trop, że sportowiec może przebywać w Malezji. Niestety poszukiwania nie zakończyły się tak, jak wszyscy by sobie tego życzyli. W piątek Czeski Związek Narciarski poinformował o śmierci byłego zawodnika.  

 

ZOBACZ: Wstrząsające nagranie. Uchwycono moment zasypania narciarzy przez lawinę śnieżną


"Smutne wieści. Nie żyje były znakomity skoczek narciarski, rekordzista i trener kadry narodowej Antonin Hajek. Cześć jego pamięci i szczere kondolencje dla przyjaciół i rodziny. Będzie nam ciebie brakować" - czytamy w komunikacie związku.  

 

 

Data i przyczyna śmierci skoczka nie zostały podane do publicznej wiadomości. 

Hajek był rekordzistą Czech. Karierę zakończył osiem lat temu

Antonin Hajek urodził się 12 lutego 1987 roku we Frylandzie w północnych Czechach, ale dorastał w Harrachovie. Skoki narciarskie zaczął trenować jako pięciolatek.

 

ZOBACZ: Indie. Dwaj polscy narciarze zginęli w lawinie w Kaszmirze. Ogromne opady śniegu

 

Czeski zawodnik ma na koncie 111 startów w zawodach Pucharu Świata. Reprezentował swój kraj na Igrzyskach Olimpijskich w Vancouver i Soczi oraz mistrzostwach świata w Oberstdorfie i w Sapporo.

 

Czterokrotnie startował na mistrzostwach świata w lotach narciarskich. Jest rekordzistą Czech w długości skoku. W 2010 roku na skoczni w Planicy wylądował na 236 metrze. Karierę zakończył w 2015 roku.

adn/wka / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie