Jan Paweł II i kontrowersje wokół jego pracy. Trzaskowski: Dzięki niemu mamy wolność

Polska
Jan Paweł II i kontrowersje wokół jego pracy. Trzaskowski: Dzięki niemu mamy wolność
Polsat News
Rafał Trzaskowski

- PiS stworzył machinę propagandową i nie ma nikogo w obozie PiS, kto wyciągnąłby z tego konsekwencje - mówił Rafał Trzaskowski w "Graffiti". W rozmowie z Marcinem Fijołkiem komentował też sprawę Włodzimierza Karpińskiego. - Zaufałem Włodzimierzowi Karpińskiemu i dalej mu ufam. Niech sąd tę sprawę rozstrzygnie - zaznaczył prezydent Warszawy. Odniósł się także do doniesień o Janie Pawle II.

- Po tym, co się ostatnio wydarzyło, wiarygodność tej stacji chyba spadła do zera - mówił o TVP Info Rafał Trzaskowski. Zwracał uwagę na niską frekwencję posłów PiS, podczas sejmowej debaty w środę, o likwidacji kanału oraz abonamentu RTV. - Nawet PiS nie ma serca bronić w tej chwili TVP - zaznaczył.

 

Media publiczne bronią się w sprawie informowania o sprawie Krzysztofa F., twierdząc, że inne media również podawały dokładne informacje o jego ofiarach. Tak samo - według TVP Info - politycy. - Spójrzmy na to, jak to naprawdę wyglądało. Widać było, że to Radio Szczecin i później TVP Info ujawniło dane osobowe od czego zaczęła się wielka nagonka. Potem były inne wypowiedzi. To, że dzisiaj TVP Info próbuje przerzucić odpowiedzialność na polityków PO, którzy pomagali Magdzie Filiks, jest po prostu nieprawdopodobne - argumentował.

 

- Zamiast się uderzyć w pierś, to jest kolejny atak. Na tym polega problem, że PiS stworzył maszynę do tworzenia hejtu. Machinę propagandową i nie ma nikogo w tak trudnej sytuacji w obozie PiS, kto wyciągnąłby z tego konsekwencje - dodał.

Afera śmieciowa w Warszawie

Marcin Fijołek pytał również o zarzuty dla Włodzimierz Karpińskiego, który był sekretarzem m.st. Warszawy, a w przeszłości ministrem skarbu w rządzie PO. - PiS próbuje robić spektakl. Sprawą zajmuje się prokuratura. Moi współpracownicy dokładnie wyjaśnili na czym polega polityka śmieciowa i że ostatnio pieniądze zostały zaoszczędzone dzięki zmianom w ustawie - podkreślił prezydent stolicy.

 

WIDEO: Rafał Trzaskowski w "Graffiti"

 

 

Zmiany prawne dotyczyły możliwości wywożenia śmieci poza rejon samorządu. Sam Karpiński jest obecnie tymczasowo aresztowany, na co zgodził się sąd.

 

- Ja w spektaklach politycznych nie zamierzam uczestniczyć. Sprawę wyjaśnia prokuratura, co do której mam bardzo ograniczone zaufanie, ale mam zaufanie do sądów. Niech one rozstrzygną - wskazał.

 

ZOBACZ: Włodzimierz Karpiński zawieszony w pełnieniu obowiązków sekretarza Warszawy

 

- Ja zaufałem Włodzimierzowi Karpińskiemu i dalej mu ufam. Niech sąd tę sprawę rozstrzygnie - dodał Trzaskowski. Powiedział też, że nie miał sygnałów o nieprawidłowościach w ratuszu.

Raport C40. Trzaskowski dementuje informacje o zakazie mięsa

Część polityków obozu władzy zarzuciła Trzaskowskiemu, że zgodnie z zaleceniami raportu C40 (organizacja, która walczy z ociepleniem klimatu - red.), będzie chciał wprowadzić w Warszawie ograniczenia, np. w spożyciu mięsa.

 

- Właściwie zostały sformułowane pytania. I tyle. Nie będzie w Warszawie żadnych zakazów, żadnych nakazów. To jest tylko i wyłącznie propaganda PiS-owska - powiedział Trzaskowski.

 

ZOBACZ: Spór o ceny biletów w Warszawie. Trzaskowski chce przeprosin od Obajtka, szef Orlenu pokazał wykres

 

- Zalecenia dotyczące tego, żeby trochę mniej jeść mięsa, to zalecenia PiS-owskiego Ministerstwa Zdrowia. Każdego ministerstwa zdrowia. To PiS rozdaje pieniądze na granty dotyczące możliwości tworzenia mąki z robaków. To PiS dał taki grant, a nie my. Problem polega na tym, że PiS chciałby, żeby politycy opozycji byli zastraszeni, że jeżeli podejmą jakikolwiek temat, to zostanie tak zmanipulowany, że lepiej nie podejmować żadnych wyzwań - uważa prezydent Warszawy.

Sprawa Jana Pawła II

Nie milkną echa po doniesieniach, według których Karol Wojtyła jako metropolita krakowski wiedział i tuszował sprawy pedofilskie księży. Takie informacje przekazało TVN24. Marcin Fijołek zapytał o pomysł uchwały w Sejmie, w obronie byłego papieża.

 

ZOBACZ: Morawiecki, Dworczyk, Kempa zmieniają zdjęcia po głośnym reportażu. Na fotografiach Jan Paweł II

 

- Dla mnie nie ma żadnej wątpliwości, że nie byłoby wolności bez Jana Pawła II. Natomiast kwestie dotyczące dzisiaj pedofilii, bardzo trudnych spraw, powinny być wyjaśniane przez historyków, ewentualnie przez dziennikarzy, a nie przez polityków. Natomiast PiS oczywiście znowu chce zrobić z tego oręż walki politycznej - wskazał Trzaskowski.

 

 

- Dla mnie jest jasne, że Jan Paweł II ma swoje miejsce w polskiej historii. Dzięki niemu mamy między innymi wolność. Natomiast nie politycy są od tego, żeby rozstrzygać sprawy dotyczące pedofilii. Od tego są historycy, specjaliści, dziennikarze - dodał.

 

Wcześniejsze odcinki programu "Graffiti" możesz zobaczyć tutaj.

jk / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie