Morawiecki, Dworczyk, Kempa zmieniają zdjęcia po głośnym reportażu. Na fotografiach Jan Paweł II

Polska
Morawiecki, Dworczyk, Kempa zmieniają zdjęcia po głośnym reportażu. Na fotografiach Jan Paweł II
Wikimedia Commons/Domena publiczna
Politycy zmienili zdjęcia w tle w mediach społecznościowych

Głośny reportaż o działaniach kardynała Karola Wojtyły wywołał wiele komentarzy. Z materiału TVN24 wynika, że metropolita krakowski wiedział i tuszował przypadki pedofilii w Kościele. Po emisji część polityków opublikowała w swoich mediach społecznościowych zdjęcia z wizerunkiem Jana Pawła II.

W poniedziałek wieczorem w mediach społecznościowych niektórzy polscy politycy obozu władzy opublikowali zdjęcia Jana Pawła II. Jednym z nich była europosłanka Beata Kempa.

 

"Święty Janie Pawle II - módl się za Polskę!" - napisała na Twitterze Beata Kempa.

 

 

Mniej więcej w tym samym czasie swoje zdjęcie w tle na Facebooku zmienił Mateusz Morawiecki. Post o zmianie fotografii nie jest opatrzony żadnym komentarzem. Na fotografii jest Ojciec Święty podczas pielgrzymki do Polski.

 

Na zdjęciu znajduje się też hasło "nie lękajcie się" - zawołanie, które Jan Paweł II przekazał podczas swojej inauguracyjnej homilii na mszy pontyfikalnej 22 października 1978 roku.

 

 

Podobnie zdjęcie w tle, na Twitterze, zmienił bliski współpracownik premiera i członek kierownictwa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk.

Reportaż o Janie Pawle II

Również w poniedziałek, niedługo przed tym jak politycy opublikowali zdjęcia papieża, TVN24 wyemitowało reportaż, z którego wynika, że polski papież wiedział o przypadkach pedofilii w Kościele.

 

Kardynał Karol Wojtyła jako metropolita krakowski, miał w latach 1964-1978 tuszować przypadki pedofilii wśród księży, którzy mu podlegali. W materiale redakcji pojawiają się nazwiska czterech duchownych, którzy mieli dopuszczać się molestowania dzieci i kleryków.

redakcja / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie