Australia: Jadowity wąż zaczaił się pod kanapą. Wezwano specjalistę

Świat
Australia: Jadowity wąż zaczaił się pod kanapą. Wezwano specjalistę
Facebook/OzCapture Snake Relocations/Ozzie Lawrence
Jadowity wąż zaczaił się na rodzinę pod kanapą

Rodzina z Australii odkryła w swoim salonie blisko półtorametrowego węża. Jadowity gad zaczaił się pod kanapą w salonie. Na miejsce wezwano specjalistę, który zajął się bezpiecznym usunięciem zwierzęcia.

Groźny incydent z wężem miał miejsce w niedzielę w Cedar Vale w australijskim stanie Queensland. Rodzina natknęła się w swoim mieszkaniu na jadowite zwierzę, które ukryło się pod kanapą.

 

Na miejsce wezwano łapacza węży z firmy OzCapture Snake Relocations. Ozzie Lawrence opisał, że na początku miał problem ze zlokalizowaniem gada.

 

ZOBACZ: Zabrze: Wąż w komorze silnika. To pyton królewski

 

- Musiałem przeszukać cały salon. Klienci twierdzili, że schował się pod sofą. W końcu znalazłem go z tyłu podwójnej kanapy - podkreślił specjalista w rozmowie z amerykańskim Newsweekiem.

Australia: Znaleźli w mieszkaniu groźnego węża

Wąż owinął się wokół metalowego stelażu sofy. - Biorąc pod uwagę okoliczności, cała operacja przebiegła bardzo spokojnie. (…) To nie był gorący dzień, więc baterie gada nie były pełne. Nie próbował mnie atakować - zaznaczył Ozzie Lawrence.

 

Na filmie opublikowanym w mediach społecznościowych widać, że w pewnym momencie gad zaczął pełzać po pokoju. "Jak widać na filmie, przyjął postawę obronną dopiero w chwili, gdy ktoś poruszył się za kamerą" - napisał łapacz węży.

 

 

Lawrence przekazał, że wąż miał ok. 140 cm długości. "Dostał się do mieszkania, buszując w drewnie zgromadzonym na ganku" - podkreślił ekspert. Gad został bezpiecznie usunięty z mieszkania i wywieziony z dala od siedzib ludzkich.

 

Jadowity wąż w mieszkaniu. Może być śmiertelnie niebezpieczny

Znaleziony gatunek węża to Pseudonaja textilis, znany też jako nibykobra siatkowana. Należy do najbardziej jadowitych węży na świecie. Zwierzęta te mają krótkie kły. Sprawia to, że ukąszenie początkowo jest praktycznie bezbolesne.

 

Ugryzienie przez nibykobrę siatkowaną może być jednak tragiczne w skutkach. Nawet niewielka ilość jadu jest w stanie doprowadzić do śmierci dorosłego człowieka.

jkm/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie