Klaudia Jachira dołączy do Zielonych? "Żadna decyzja nie zapadła"

Polska
Klaudia Jachira dołączy do Zielonych? "Żadna decyzja nie zapadła"
Polsat News
Klaudia Jachira początkowo znana była w internecie. Na nagraniach jasno mówiła, jakie ma poglądy. W 2019 roku wybrano ją na posłankę

Posłanka KO Klaudia Jachira przystępuje do Zielonych. W niedzielę rada krajowa partii wydała pozytywną rekomendację - podała w niedzielę PAP. Sama zainteresowana przekazała polsatnews.pl nieco inne informacje. - Byłam gościnią na Radzie Krajowej Zielonych, ale żadna decyzja nie zapadła - stwierdziła Jachira.

Jak podała nieoficjalnie PAP, o kandydaturze Jachiry debatowała w niedzielę Rada Krajowa Zielonych - partii współtworzącej klub Koalicji Obywatelskiej. Gremium miało wydać pozytywną rekomendację.

 

ZOBACZ: Stanisław Żaryn skomentował zajście przy granicy: Niektórzy nie rozumieją, z czym mamy do czynienia

 

Posłanka od 2019 roku zasiada w izbie niższej parlamentu z ramienia KO, ale dotychczas nie należała do żadnej partii. O informacje ws. jej dołączenia do Zielonych polsatnews.pl zapytał Klaudię Jachirę.

 

Parlamentarzystka potwierdziła, że w niedzielę była na obradach Rady Krajowej. - Ale żadna decyzja nie zapadła - uściśliła.

Współpraca Klaudii Jachiry z Zielonymi

PAP podkreśliła, iż posłanka od dłuższego czasu współpracuje z Zielonymi, m.in. sprzeciwiała się uchwale ws. reparacji od Niemiec, chociaż reszta KO zagłosowała za przyjęciem tego dokumentu. Zjawia się ponadto na spotkaniach organizowanych przez Zielonych, chociażby "European Ideas Lab".

 

Natomiast w listopadzie 2021 roku - razem z wiceszefową Zielonych Urszulą Zielińską - chciała założyć biuro poselskie w Białowieży, gdy na tym terenie obowiązywały restrykcje związane z falą migrantów na granicy polsko-białoruskiej.

 

ZOBACZ: Warszawa zwolni. Miasto pokazuje planowane strefy Tempo 30

 

Dlaczego parlamentarzystka - dotychczas bezpartyjna - miałaby dołączyć do Zielonych? - Chodzi o to, że nie będąc członkiem żadnej partii miałaby problem z kandydowaniem z list KO, a tak dostanie miejsce z naszej puli - powiedział PAP członek władz Zielonych.

Kim jest Klaudia Jachira? Mówiła o migrantach, krytykowała szefa NBP

Klaudia Jachira przed 2019 roku znana była jako internetowa aktywistka, publikująca satyryczne filmy, w których krytykowała PiS. Jako posłanka zajmowała się m.in. sprawą migrantów koczujących przy granicy Polski z Białorusią.

 

W 2021 roku apelowała o ich wpuszczenie do naszego kraju, a ponadto z sejmowej mównicy porównywała ich sytuację do biblijnej historii Jezusa i Maryi.

 

Natomiast rok później media obiegły zdjęcia, jak z sejmowego balkonu Jachira rozrzuca fałszywe banknoty tuż po zaprzysiężeniu Adama Glapińskiego na drugą kadencję prezesury w NBP.

 

- Słyszałam głosy posłów PiS-u, że to trzeba będzie posprzątać, ale ja się pytam ile my lat będziemy sprzątać rozwaloną przez was gospodarkę, najwyższą w historii inflację i najwyższe zadłużenie państwa - przekonywała wówczas.

wka/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie