USA: Półtoraroczne dziecko zatruło się narkotykami. Rodzice pozwali Airbnb

Świat
USA: Półtoraroczne dziecko zatruło się narkotykami. Rodzice pozwali Airbnb
YouTube/NBC Nighty News
Półtoraroczna Enora zmarła z powodu zatrucia fentanylem

Para z Gwadelupy oskarżyła platformę oferującą krótkoterminowy wynajem mieszkań o śmierć swojej półtorarocznej córki. Podczas rodzinnych wakacji w Miami dziewczynka zmarła na skutek przedawkowania fentanylu. Rodzice twierdzą, że narkotyki w mieszkaniu zostawili poprzedni wynajmujący.

Posiadający francuskie obywatelstwo Lydie i Boris Lavenir wybrali się z dziećmi na wakacje do Miami w sierpniu 2021 roku. Rodzice położyli swoją córkę Enorę na krótką drzemkę. Półtorarocznej dziewczynki nie udało się jednak obudzić.

 

Matka znalazła sine dziecko z pianą na ustach. "Washington Post" opisuje, że siedmioosobowa rodzina rzuciła się to telefonu, aby wybrać numer alarmowy. Na ratunek było jednak już za późno, a przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon dziewczynki.

Śmierć półtorarocznego dziecka. Śledczy na początku oskarżyli rodziców

Sekcja zwłok wykazała, że Enora zatruła się fentanylem - związkiem chemicznym zaliczanym do opioidów. Początkowo śledczy uczynili rodziców głównymi podejrzanymi w sprawie zgonu dziecka. Lydie i Boris Lavenir zostali jednak oczyszczeni z zarzutów po tym, jak oboje uzyskali negatywny wynik na obecność narkotyku.

 

Nie jest jasne, w jaki sposób półtoraroczna dziewczynka zatruła się fentanylem. Rodzice twierdzą, że za wszystko odpowiadają poprzedni wynajmujący. Mieli oni przyznać się do zorganizowania w mieszkaniu imprezy, na której obecna była kokaina.

 

ZOBACZ: Chiny: Nowy sposób na narkotyki. Policja będzie wykorzystywać wiewiórki

 

Śledczy nie potwierdzili ani nie odrzucili hipotezy o narkotykach zostawionych w mieszkaniu przez poprzednich najemców. Sprawa została zamknięta z powodu braku wystarczających dowodów.

 

"Nie wiadomo, w jaki sposób dziewczynka spożyła fentanyl. Nie jesteśmy w stanie określić możliwego przebiegu wypadków prowadzącego do śmierci Enory Lavenir. Jej zgon został zaklasyfikowany jako przypadek" - podkreśliła prokuratura w raporcie końcowym.

 

Ich córka zatruła się narkotykami. Rodzice pozwali Airbnb

Para z Gwadelupy postanowiła pozwać internetową platformę Airbnb, przez którą wynajęła mieszkanie na Florydzie. Eksperci nie wróżą im jednak sukcesu. - Powiązanie fentanylu z poprzednią grupą najemców wydaje się w tych okolicznościach bardzo trudne - ocenił profesor prawa z Uniwersytetu Florydy Lars Noah.

 

Adwokat rodziny Thomas Scolaro twierdzi jednak, że zarzuty będą zupełnie inne. Chodzi o udowodnienie, że Airbnb dopuściło się zaniedbania, nie przeprowadzając gruntownego sprzątania. - Narkotyki znajdowały się w tym mieszkaniu. Platforma nie zadbała o bezpieczeństwo wynajmujących - podkreślił.

 

Przedsiębiorstwo nie zabrało głosu w sprawie pozwu. W oświadczeniu przesłanym redakcji "Washington Post" złożono jedynie kondolencje rodzinie. "Nasze serca są z państwem Lavenir oraz ich bliskimi w związku tą druzgocącą stratą" - napisano w komunikacie.

jkm/zdr / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie