Irlandia: Ekstradycja 10 Polaków. W tle narkotyki i prostytucja

Świat
Irlandia: Ekstradycja 10 Polaków. W tle narkotyki i prostytucja
Garda.ie
Zdjęcie ilustracyjne

Dziewięciu mężczyzn i jedna kobieta z polskim obywatelstwem muszą wrócić do kraju. Władze Irlandii zdecydowały o ekstradycji grupy, która wcześniej nad Wisłą miała dopuścić się napaści, handlu narkotykami i podżegania do prostytucji.

Do zatrzymań podejrzanych doszło w czwartek i piątek. Następnie cała grupa została przekazana polskim funkcjonariuszom w bazie lotniczej Baldonnell Aerodrome w Dublinie - podał portal RTE.

 

Za całą dziesiątką wystawiono Europejski Nakaz Aresztowania za przestępstwa wcześniej popełnione na terenie Polski. Zarzuca im się napaść, kradzież, oszustwo, handel narkotykami i podżeganie do prostytucji.

"Zagrożenie dla społeczności" Irlandii

Jak podkreślił nadinspektor Michael Mullen z Garda Extradition Unit irlandzkiej policji, "udana operacja podkreśla silną międzynarodową współpracę" między służbami państw.

 

ZOBACZ: Ekstradycja Polaka do Włoch. Miał pomóc w porwaniu modelki

 

Powiedział też, że akcja "doprowadziła do usunięcia uciekinierów, którzy stanowili zagrożenie dla społeczności w Irlandii".

 

Nie po raz pierwszy współpraca tych europejskich jednostek kończy się ekstradycją. W lutym Irlandia wydała polskim organom czterech, około czterdziestoletnich mężczyzn.

jk/wka / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie