Małopolskie: Kierowca aplikacji aresztowany. Miał wykorzystać seksualnie 15-latkę

Polska
Małopolskie: Kierowca aplikacji aresztowany. Miał wykorzystać seksualnie 15-latkę
Zdj. ilustracyjne/Pixabay
40-letni kierowca został aresztowany

40-latek jest podejrzany o wykorzystanie seksualne 15-latki, która zamówiła kurs z Krakowa do Zielonek. Kierowca miał wywieźć dziewczynę na oddalony parking i tam wykorzystać. Mężczyźnie grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności.

21 lutego do komisariatu policji w Zielonkach (woj. małopolskie, powiat krakowski) zgłosiła się matka nastolatki. Kobieta powiedziała funkcjonariuszom, że kilka dni wcześniej jej 15-letnia córka za pomocą aplikacji mobilnej zamówiła przejazd z centrum Krakowa do swojej miejscowości. 

 

ZOBACZ: USA. Nauczyciel WF-u aresztowany za seks z nastoletnią uczennicą


"W trakcie kursu kierowca wywiózł dziewczynę na oddalony parking i wykorzystując jej bezradność, wykorzystał ją seksualnie" - czytamy w komunikacie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. 

15-letnia pasażerka wykorzystana seksualnie. Kierowca aresztowany 

Policjanci z Zielonek ustalili, że sprawcą jest mieszkaniec Wieliczki. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do aresztu. 


"23 lutego w prokuraturze 40-latek usłyszał zarzuty wykorzystania bezradności małoletniej i doprowadzenia jej do poddania się tzw. innej czynności seksualnej, a następnie do obcowania płciowego (art. 198 kodeksu karnego)" - informuje policja. 

 


Na wniosek Prokuratury Rejonowej Kraków Prądnik - Biały sąd zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na trzy miesiące. Kierowcy grozi kara do ośmiu lat pozbawienia wolności

adn / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie