Mazury: Pierwszy bocian przyleciał do wsi Krutyń

Polska
Mazury: Pierwszy bocian przyleciał do wsi Krutyń
Polsat News
To na pewno krutyński bocian, którego w 2018 r. wypuszczono z ośrodka rehabilitacji

Od razu zabrał się za porządkowanie gniazda - napisał Mazurski Park Krajobrazowy informując o przylocie do wsi Krutyń pierwszego w tym roku bociana. Na dowód pokazali zdjęcia bociana na gnieździe uwitym na słupie elektrycznym. Informacja przyrodników zelektryzowała internautów, którzy martwią się, co bocian będzie jadł.

Na Mazurach w nocy było ponad 5 stopni mrozu, płytkie zbiorniki i małe rzeczki są pokryte lodem, na łąkach ziemia rozmięka tylko, gdy mocno świeci słońce. Dlatego internauci martwią się o pierwszego w tym roku bociana, który pojawił we wsi Krutyń. 

 

Pracownicy Mazurskiego Parku Krajobrazowego uspokajają, że bocian powinien sobie już poradzić.  

Sprząta gniazdo, czeka na partnerkę

- Pierwszy bocian wiosny nie czyni. Do tej właściwej wiosny nam jeszcze trochę dni zostało - podkreśla Krzysztof Wittbrodt, dyrektor Mazurskiego Parku Krajobrazowego. 

 

ZOBACZ: Szczecin: Emu "na gigancie". Ptak uciekł z pobliskiego folwarku

 

Bocian zjawił się w Krutyni dokładnie we wtorek, przysiadł na swoje gniazdo, zaczął je przygotowywać do sezonu. - Oczekując na partnerkę, która być może gdzieś tam jeszcze w Afryce się znajduje - mówił Wittbrodt. W ubiegłym roku para odchowała troje młodych. 

 

WIDEO: Na liczniejszą grupę bocianów należy poczekać do końca marca

 

 

Bocian, który przylatuje jako pierwszy

- Jesteśmy na 100 proc. pewni, że to jest nasz krutyński bocian, ten bocian w 2018 r. został wypuszczony z ośrodka rehabilitacji bocianów, który znajduje się właśnie w Krutyni, zaobrączkowany i opisany. Od kilku lat do nas przylatuje jako pierwszy. W ubiegłym roku również zjawił się o podobnej porze - zapewniał szef Mazurskiego Parku Krajobrazowego. 

 

ZOBACZ: Japonia: Ptak ukradł Polakowi kanapkę. Wideo doceniono w sieci

 

Na liczniejszą grupę bocianów należy poczekać do końca marca. 

grz / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie