Lubaczów: Mroził, preparował, a później sprzedawał wypchane ptaki należące do zagrożonych gatunków

Polska
Lubaczów: Mroził, preparował, a później sprzedawał wypchane ptaki należące do zagrożonych gatunków
KPP Lubaczów
Mężczyzna preparował w domu ptaki i sprzedawał je przez internet

Sowa śnieżna, sowa uchata, sójka, cietrzew - to tylko niektóre okazy ptaków objętych ścisłą ochroną, jakie zabezpieczyli policjanci po przeszukaniu mieszkania 45-latka z gminy Lubaczów (Podkarpacie). Mężczyzna ptaki mroził, preparował, a później sprzedawał przez internet.

Policjanci z Lubaczowa otrzymali informację, że na jednym z portali internetowych pojawiły się oferty sprzedaży spreparowanych okazów ptaków objętych ścisłą ochroną. Mundurowi ustalili, że w internecie umieścił je mieszkaniec gminy Lubaczów.

 

ZOBACZ: Nadleśnictwo Rudnik. Kłusownik przyłapany na gorącym uczynku, mężczyzna usłyszał zarzuty

Ptaki chronione i zagrożone wyginięciem

Policjanci razem z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej z Oddziału Celnego Port Lotniczy Jesionka-Rzeszów przeszukali dom 45-latka.

Okazało się, że w miejscu zamieszkania mężczyzna przechowywał kilkadziesiąt spreparowanych okazów ptaków, wśród nich były gatunki objęte ścisłą ochroną m.in. sowa śnieżna, sowa uchata, sójka, cietrzew. Ujawniono także wiele gatunków ptaków zagrożonych wyginięciem, podlegających ochronie na mocy Konwencji Waszyngtońskiej (CITES).

 

KPP Lubaczów

Niektóre z ptaków były już spreparowane, a inne zamrożone i przygotowane do preparacji. Jak się okazało, mężczyzna od dłuższego czasu handluje nimi przez internet.

 

KPP Lubaczów

 

Mężczyzna stanie przed sądem. 

 

Za oferowanie sprzedaży okazu chronionego zwierzęcia, grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

pgo/grz/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie