Niezwykłe zdjęcie z Wielkiej Brytanii. "Może to królowa Elżbieta?"

Świat
Niezwykłe zdjęcie z Wielkiej Brytanii. "Może to królowa Elżbieta?"
Instagram/Ian Sprout
Ian Sproat uchwycił na zdjęciu spektakularną falę

Fotograf z Wielkiej Brytanii uchwycił na zdjęciu falę o niezwykłym kształcie. Woda rozbijająca się o pomost budzi skojarzenia z głową kobiety. "Może to bogini morza Amfitryta albo nasza ukochana królowa Elżbieta?" - zaczął zastanawiać się autor fotografii.

Niezwykłe zdjęcie zostało wykonane w sobotę w Sunderlandzie w północnowschodniej Anglii. Ian Sproat podczas dwunastogodzinnej sesji przy Roker Pier wykonał ok. cztery tysiące zdjęć. Szczególnie zachwyciło mężczyznę to, na którym udało mu się uchwycić załamującą się falę, przypominającą kształtem głowę kobiety.

 

- Na początku pomyślałem: "Co do diaska?" - opisuje 41-latek z North Tyneside.

Spektakularne zdjęcie z Wielkiej Brytanii. Błyskawicznie obiegło sieć

Ian Sproat podkreśla, że jego pasją jest fotografowanie kształtów tworzonych przez morskie fale. W związku z tym, postanowił podzielić się swoim dziełem na Instagramie.

 

"Może to bogini morza Amfitryta albo nasza ukochana królowa Elżbieta?" - napisał pod zdjęciem.

 

Fotografia błyskawicznie obiegła media społecznościowe. Internauci zaczęli zachwycać się zdjęciem wykonanym przez 41-latka. Pojawiły się sugestie, że postać na zdjęciu może być aniołem lub inną boską istotą.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Ian Sproat (@mje_photography_ne)

Uchwycił niezwykły kształt fali. 41-latek zaczął robić zdjęcia dwa lata temu

Ian Sproat na co dzień pracuje jako elektryk. Mężczyzna twierdzi, że zaczął fotografować dwa lata temu, aby poprawić swoje zdrowie psychiczne po obostrzeniach związanych z pandemią.

 

- Byłem bardzo zestresowany moją firmą. Potrzebowałem czegoś, żeby odnaleźć spokój. To właśnie dała mi fotografia. Każdy dzień jest wyzwaniem, ale jeżeli nie zrobisz dobrego zdjęcia, zawsze możesz spróbować ponownie następnego dnia - wyjaśnił 41-latek w rozmowie z BBC. - Fotografia zmieniła moje życie, jestem teraz inną osobą - dodał.

jkm/map/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie