Prezydent Meksyku opublikował zdjęcie. Twierdzi, że widać na nim mistyczne stworzenie

Świat
Prezydent Meksyku opublikował zdjęcie. Twierdzi, że widać na nim mistyczne stworzenie
Twitter/Andres Manuel Lopez Obrador
Prezydent Meksyku opublikował zdjęcie tajemniczej zjawy

Zdjęcie opublikowane przez prezydenta Meksyku w mediach społecznościowych wzbudziło kontrowersje. Andres Manuel Lopez Obrador twierdzi, że na fotografii widoczny jest "alux", czyli mitologiczne stworzenie znane z kultury Majów. "Wszystko jest mistyczne" - stwierdził. Internauci zarzucają mu dezinformację - zdjęcie miało zostać wykonane trzy lata temu.

Prezydent Meksyku Andres Manuel Lopez Obrador opublikował w sobotę w mediach społecznościowych dwa zdjęcia. Jedno z nich, wykonane nocą przedstawia tajemniczą postać na drzewie. Choć fotografia jest niewyraźna, to zauważyć można dwa jasne punkty, przypominające oczy. Ponadto dostrzec można włosy bądź nakrycie głowy. Postać spogląda w obiektyw aparatu. 

 

Prezydent Meksyku: To mitologiczny elf

Zdaniem prezydenta tajemnicza postać to "alux", czyli elf lub psotny leśny skrzat znany z mitologii majów. Według wierzeń stworzenia te zamieszkują lasy i dżungle, jaskinie i zostały stworzone do ochrony przyrody i zwierząt. Z reguły są niewidoczne, ale czasami ukazują się, by komunikować się z ludźmi lub bawić się z nimi. Są także towarzyszami podróży przez lasy i dżungle - podaje "Yucatan Magazine".

 

ZOBACZ: Naukowcy stworzyli elektroniczny opatrunek. Przyspiesza gojenie o 30%

 

Prezydent poinformował, że zdjęcie zostało wykonane trzy dni przez jego opublikowaniem. Autorem zdjęcia jest inżynier pracujący przy budowie "kolei majów" na wyspie Jukatan. To ulubiona inwestycja prezydenta - informują lokalne media. Dokładna lokalizacja nie została jednak ujawniona.

Prezydent Meksyku opublikował zdjęcie "aluxa". Lawina komentarzy

Pod wpisem prezydenta Meksyku pojawiło się mnóstwo komentarzy. Internauci nie wierzą, że inżynierowi w Jukatanie ukazał się "alux". Jeden z użytkowników Twittera zauważył, że zdjęcie opublikowane przez prezydenta pojawiło się w sieci już w 2021 roku i prawdopodobnie zostało wykonane w Tajlandii. 

 

ZOBACZ: Nowa chińska broń w zakresie technologii i militariów. Chodzi o... prawo

 

"Jeśli w to wierzysz, jesteś głupi… Jeśli wiesz, że kłamiesz, jesteś złośliwy…" - skomentował. 

 

"To szop pracz z workiem na głowie" - pisze prześmiewczo użytkowniczka Twittera. 

 

"Robi z siebie głupka każdego dnia" - czytamy w komentarzach. 

dsk/bas / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie