Turcja. Trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,6. Nie żyje jedna osoba, 69 jest rannych

Świat
Turcja. Trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,6. Nie żyje jedna osoba, 69 jest rannych
PAP/EPA/ERDEM SAHIN
Kolejne trzęsienie ziemi uderzyło w Turcję, zdj. ilustracyjne

Jedna osoba zginęła, a 69 zostało rannych po tym, jak w poniedziałek Turcję po raz nawiedziło trzęsienie ziemi. Władze poinformowały o zawaleniu się 29 budynków, trwa akcja ratunkowa.

"Wstrząs wtórny, o magnitudzie 5,6 i głębokości 6,15 km, uderzył trzy tygodnie po potężnym trzęsieniu ziemi, które zabiło ponad ponad 50 tys. osób w Turcji i Syrii" - podaje Reuters. 

 

W poniedziałek w mieście Malatya zginęła jedna osoba. Zawaliło się 29 kolejnych budynków. 

 

Z doniesień CNN wynika, że ratownicy wyciągnęli spod gruzów żywego mężczyznę, a chwile później na powierzchnię udało się wydostać także jego córkę. 

 

ZOBACZ: Turcja. Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,3. Wstrząsy odczuwalne w Syrii, Egipcie i Libanie


Yunus Sezer, szef tureckiego Urzędu ds. Zarządzania Kryzysowego (AFAD) poinformował podczas konferencji prasowej, że zespoły ratownicze zostały wysłane do pięciu budynków. 

 

W południową Turcję po raz czwarty w ciągu ostatnich trzech tygodni uderzyło trzęsienie ziemi, odnotowano w tym czasie 45 wstrząsów wtórnych o magnitudzie między 5 a 6. 

Trzęsienie ziemi zabiło ponad 50 tys. osób

W wyniku trzęsienia ziemi, które miało miejsce 6 lutego, zawaleniu lub poważnemu zniszczeniu uległo ponad 160 tys. budynków, w których znajdowało się ponad 520 tys. mieszkań. Pod gruzami ginęli ludzie. W samej Turcji życie straciło co najmniej 44 128 osób. Biorąc pod uwagę ofiary z Syrii, trzęsienie ziemi zabiło ponad 50 tys. osób - podaje agencja Reutera. 

 

ZOBACZ: Turcja. Sześć osób zginęło w poniedziałkowym trzęsieniu ziemi

 

Minister sprawiedliwości Turcji Bekir Bozdag poinformował, że śledztwo ws. zawalenia się budynków obejmuje ponad 600 osób. Do tej pory aresztowane zostały 184 osoby. Czekają na procesy sądowe.

ap / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie