Turcja: Trzy osoby uratowane 296 godzin po trzęsieniu ziemi

Świat
Turcja: Trzy osoby uratowane 296 godzin po trzęsieniu ziemi
PAP/EPA/SEDAT SUNA, Twitter/ANADOLU AGENCY (BHSC)
Trzęsienie ziemi. Kolejne trzy osoby uratowane w Turcji

Trzy osoby, w tym dziecko zostały wyciągnięte spod gruzów w mieście Antakya w południowej Turcji 296 godzin po trzęsieniu ziemi - powiadomiła agencja Reuters.

Turecka państwowa agencja informacyjna Anadolu w sobotę powiadomiła, że po 296 godzinach od trzęsienia ziemi w mieście Antakya pod gruzami udało się odnaleźć trzy żywe osoby, w tym dziecko. W mediach pojawiły się nagrania, na których widać, jak ocalali wynoszeni są do karetek.

 

W tym samym mieście w piątek udało się uratować 40-letniego Hakan Yasinoglu. Jak przekazał portal Al Jazeera, mężczyzna był uwięziony pod zawalonym budynkiem przez 278 godzin.

 

Trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii. Liczba ofiar śmiertelnych przekroczyła 45 tysięcy 

Łączna liczba ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi o magnitudzie 7,8 przekroczyła 45 tysięcy. Według oficjalnych informacji, w Turcji zginęły co najmniej 39 672 osoby, a w Syrii ponad 5800 osób.

 

ZOBACZ: Trzęsienie ziemi w Syrii. Matka i syn dwa razy uratowani spod gruzów

 

Mimo że z Turcji wyjechała już część międzynarodowych zespołów, które uczestniczyły w akcjach ratowniczych, krajowe działania wciąż są prowadzone. Pracownicy służb nie tracą nadziei, że pod gruzami uda im się odnaleźć ocalałych.

W rezultacie wstrząsów określanych przez media, jako "klęską stulecia" tylko w Turcji jest co najmniej 50 576 domów nadających się do rozbiórki. Trzęsienie ziemi spowodowało ogromne straty materialne, pozbawiając mieszkańców dachów nad głową.

anw/pgo/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie