Zakopane: Andrzej Duda na kuligu z dyplomatami

Polska
Zakopane: Andrzej Duda na kuligu z dyplomatami
PAP/Art Service
Prezydent Andrzej Duda w Zakopanem

Andrzej Duda - wraz z Korpusem Dyplomatycznym - spędził w niedzielę czas w Zakopanem. Zorganizowano nawet specjalny kulig w Dolinie Chochołowskiej. Ambasador Ukrainy w Polsce podziękował władzom powiatu tatrzańskiego za opiekę nad uchodźcami.

W niedzielę w Tatry zawitali dyplomaci w towarzystwie Andrzeja Dudy. 

 

Zanim jednak doszło do oficjalnej części spotkania w restauracji "Ziębówka" w Witowie, prezydent znalazł czas dla siebie. Jak podaje Onet, około południa pojawił się on na stoku Hawrań Ski w Jurgowie. Przez blisko dwie godziny - w towarzystwie Służby Ochrony Państwa - jeździł tam na nartach oraz pozował do zdjęć z napotkanymi turystami.

Kulig w Zakopanem. Prezydent zaprosił dyplomatów

Akredytowani w naszym kraju dyplomaci - oprócz wspólnego posiłku - mieli również okazję wzięcia udziału w kuligu w Dolinie Chochołowskiej. "Rajd" skończyli na Polanie Huciska. Z informacji Polsat News wynika, że do przejażdżki zaangażowano 40 sań.

 

Krótką fotorelację z kuligu zaprezentował na swoim profilu społecznościowym m.in. wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

 

"Góralski kulig w Dolinie Chochołowskiej z Prezydentem Andrzejem Dudą wspólnie z Ambasadorami oraz władzami samorządowymi powiatu tatrzańskiego. Pokazaliśmy Korpusowi Dyplomatycznemu naszą Małopolskę od najlepszej strony" - napisał wojewoda.

 

 

Dyplomaci zostają w Zakopanem do poniedziałku.

Charytatywny rajd Dudy

Przypomnijmy, Andrzej Duda wielokrotnie widywany jest w górach, na stokach narciarskich. Na początku lutego wziął udział w IX charytatywnych zawodach w narciarstwie zjazdowym na Polanie Szymoszkowej "12H Slalom Maraton Zakopane 2023".

 

ZOBACZ: Prezydent w Zakopanem. Dwunastogodzinny maraton narciarski dla dzieci z niepełnosprawnościami

 

- Będziemy przez dwanaście godzin zjeżdżać na tym slalomie gigancie, by zebrać środki na kolejny rok edukacji przez sport, rehabilitacji przez sport dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami - powiedział wówczas.

ac / Polsat News / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie