Prezydent w Zakopanem. Dwunastogodzinny maraton narciarski dla dzieci z niepełnosprawnościami

Polska
Prezydent w Zakopanem. Dwunastogodzinny maraton narciarski dla dzieci z niepełnosprawnościami
Polsat News

Andrzej Duda wziął udział w IX charytatywnych zawodach w narciarstwie zjazdowym na Polanie Szymoszkowej "12H Slalom Maraton Zakopane 2023". - Będziemy przez dwanaście godzin zjeżdżać na tym slalomie gigancie, by zebrać środki na kolejny rok edukacji przez sport, rehabilitacji przez sport dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami - powiedział prezydent.

Prezydent Andrzej Duda otworzył w Zakopanem charytatywne zawody narciarskie "12H Slalom Maraton Zakopane 2023".

 

- Ogromnie się cieszę, że mogłem przyjechać o Zakopanego w tej niesamowitej w tym roku zimowej scenerii.

 

- Można powiedzieć, że jeżeli chodzi o przyszłość ferii, to Zakopane się reklamuje dziś na całą Polskę, że warto przyjechać, bo śnieg jest. Śniegu w tym roku nie brakuje. Pogoda narciarska jest wspaniała - mówił prezydent w Zakopanem.

 

- Chociaż warunki wcale nie będą łatwe - dodał Duda z numerem "1".

 

ZOBACZ: Davos. Prezydent Andrzej Duda: Musimy być przygotowani na okres niepewności w Europie

 

- Nasi wspaniali zawodnicy, mistrzowie, są znowu z nami na tych wspaniałych zawodach po to, by przez dwanaście godzin przez czas tego narciarskiego maratonu zjeżdżać na polanie Szymoszkowej na tym slalomie gigancie, by zebrać środki na kolejny rok edukacji przez sport, rehabilitacji przez sport dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami - powiedział prezydent.

 

"Fundacja Małgorzaty Tlałki-Długosz rehabilituje i edukuje dzieci i młodzież poprzez sport" - wspomniał organizatora zawodów Andrzej Duda, który przypomniał, że impreza organizowana jest po to, by zbierać pieniądze na ten cel.

 

WIDEO - Prezydent Andrzej Duda na zawodach narciarskich w Zakopanem

 

Rekord w narciarskim maratonie dla niepełnosprawnych dzieci

Małgorzata Tlałka-Długosz, dziewięciokrotna mistrzyni Polski i dwukrotna mistrzyni Francji w konkurencjach zjazdowych oraz olimpijka z igrzysk zimowych w Sarajewie (1984) i Calgary (1988) jest prezesem i założycielem Fundacji Integracji przez Sport HANDICAP Zakopane, która organizuje imprezę.

 

12H Slalom Maraton jest od 2015 r. organizowany przez Urząd Miasta Zakopane wraz z fundacją w celu pobicia rekordu Polski w 12-godzinnej drużynowej jeździe non-stop na nartach po przygotowanym slalomie.

 

ZOBACZ: Andrzej Duda przyznał order prezydentowi Łotwy. Sam również został odznaczony

 

W osiągnięcie tego celu zaangażowana jest 30-osobowa drużyna mistrzów i reprezentantów Polski oraz najlepszych trenerów i instruktorów w narciarstwie alpejskim. Od 2017 r. honorowy patronat nad imprezą sprawuje prezydent RP, który też jest honorowym kapitanem drużyny.

 

Fundacja HANDICAP Zakopane prowadzi od 2014 roku całoroczne, bezpłatne integracyjne treningi sportowe dla dzieci i dorosłych z niepełnosprawnością w dyscyplinach zimowych i letnich. Ich uczestnicy biorą udział w obozach sportowo-rehabilitacyjnych, zawodach i imprezach sportowo-integracyjnych.

 

Uczestniczą w wielu regionalnych, krajowych i międzynarodowych zawodach.

hlk/pgo / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie