Niemcy: Putin w wannie pełnej krwi. Satyra na paradzie w Düsseldorfie

Świat
Niemcy: Putin w wannie pełnej krwi. Satyra na paradzie w Düsseldorfie
PAP/EPA/FRIEDEMANN VOGEL
Jedna z platform przedstawiała prezydenta Rosji Władimira Putina kąpiącego się w ukraińskiej krwi.

Po raz pierwszy od wybuchu pandemii COVID-19 niemieckie miasta bez ograniczeń organizują pochody karnawałowe. Negatywnym bohaterem poniedziałkowej parady w Düsseldorfie był Władimir Putin. Prezydenta Rosji przedstawiano jako boginię śmierci oskarżającą o nazizm zachodnie państwa, umieszczono go też w wannie ukraińskiej krwi. Z kolei w Kolonii pokazano go jako satrapę całującego się z diabłem.

Pochody karnawałowe przeszły przez Düsseldorf, Kolonię, Moguncję i Bonn.

 

Pierwszy duży pochód przeszedł przez Deutz, prawobrzeżną Dzielnicę Kolonii. Uwagę przykuła tam platforma przedstawiająca Władimira Putina całującego się z szatanem w usta w stylu dawnego komunistycznego przywódcy ZSRR Leonida Breżniewa.

Krwawy Putin na karnawale w Niemczech 

W Düsseldorfie pochód w poniedziałek zapustny, tzw. Rosenmontag zorganizowano pod hasłem "cieszmy się życiem" - pisze Deutsche Welle.

 

Jednak jednym z głównych tematów był Władimir Putin i agresja Rosji na Ukrainę.

 

ZOBACZ: Włodzimierz Cimoszewicz o wizycie Bidena w Polsce: Nie oczekuję niczego nadzwyczajnego

 

Prezydenta Rosji przedstawiono jako boginię śmierci o sześciu rękach. Każda z nich mierzyła palcem w państwa i zachodnie sojusze, oskarżając je o nazizm.

 

PAP/EPA/FRIEDEMANN VOGEL
PAP/EPA/FRIEDEMANN VOGEL
PAP/EPA/FRIEDEMANN VOGEL
PAP/EPA/FRIEDEMANN VOGEL

 

Władimir Putin został także pokazany w wannie pełnej ukraińskiej krwi.

 

PAP/EPA/FRIEDEMANN VOGEL
PAP/EPA/FRIEDEMANN VOGEL

 

Jednym z autorów pokazywanych w Duesseldorfie platform jest artysta Jacques Tilly. Rzeźbiarz i projektant z Duesseldorfu, którego wozy alegoryczne często przyciągają międzynarodową uwagę, ponownie utrzymał w tajemnicy prawie wszystkie swoje projekty aż do ich wyjazdu na trasę pochodu.

 

PAP/EPA/FRIEDEMANN VOGEL

 

Nie zabrakło odniesień do sytuacji politycznej w Niemczech. Krytyce poddane zostały m.in. dostawy niemieckiej broni dla Ukrainy.

 

Wyśmiewająca niemieckie niezdecydowanie platforma miała kształt wieżyczki czołgu Leopard umieszczonej na podwoziu dziecinnego rowerku.

 

PAP/EPA/FRIEDEMANN VOGEL

Krytyka Scholza i pomocy dla Ukrainy

W Düsseldorfie kanclerz Niemiec Olaf Scholz, jako grający na zwłokę, został także wzięty na rogi przez kozła i popchnięty do przodu. Kozioł został opatrzony napisem "Strack-Zimmermann", czyli nazwiskiem energicznej przewodniczącej komisji obrony w Bundestagu.

 

W kolońskim pochodzie Putin jako wampir przepuszczał cały świat przez maszynkę do mięsa - pisze Deutsche Welle.

 

ZOBACZ: Joe Biden w Polsce. Kreml: Będziemy się uważnie przyglądać wydarzeniom w Polsce

 

W pochodzie w Moguncji również pojawiło się kilka odniesień do wojny w Ukrainie. Władimir Putin dmuchał tam zimnym wschodnim wiatrem w kierunku przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, która próbowała chronić się przed nim parasolką, a na innym wozie słonecznik zakomunikował rosyjskiemu czołgowi: "F*** you, Putin!".

hlk/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie