USA. Katolicki biskup znaleziony martwy we własnym domu. Na tułowiu miał ranę postrzałową

Świat
USA. Katolicki biskup znaleziony martwy we własnym domu. Na tułowiu miał ranę postrzałową
Facebook.com/St. Rita School
Biskupa znaleziono martwego w domu

Policja znalazła ciało biskupa Davida O'Connella w jego domu w Los Angeles. Służby nie podają, czy było to zabójstwo. Archidiecezja nazwała duchownego "rozjemcą" i "człowiekiem głębokiej modlitwy", który troszczył się o wszystkich podczas swoich 45 lat posługi w Kościele.

Funkcjonariusze otrzymali w sobotę telefon z informacją, że w domu w Hacienda Heights w Los Angeles znajduje się ciało mężczyzny. Po przybyciu na miejsce potwierdzono, że zmarłym jest biskup pomocniczy diecezji, David O'Connell. Na jego ciele odnaleziono ranę postrzałową tułowia. 

 

O śmierci 69-letniego duchownego jako pierwsza poinformowała archidiecezja Los Angeles. Nie wiadomo, czy na miejscu zdarzenia znaleziono broń palną. Policja nie podała, czy śmierć O'Connella to zabójstwo - przekazał Daily Mail.

 

 

Po ogłoszeniu informacji o śmierci biskupa, wierni z diecezji zebrali się przed jego domem. Żałobnicy trzymali różańce i świece, śpiewając "Ave Maria" i recytując Modlitwę Pańską.

 

Papież Franciszek mianował go biskupem pomocniczym Los Angeles w 2015 roku

Funkcjonariusze nie podali więcej informacji o śmierci duchownego, argumentując to toczącym się śledztwem.

 

O'Connell urodził się w Irlandii w 1953 roku i został mianowany biskupem pomocniczym archidiecezji Los Angeles przez papieża Franciszka w 2015 roku.

 

 

ZOBACZ: Aresztowano kontrowersyjnego biskupa. Prowadził wystawny tryb życia

 

Biskup pełnił również funkcję przewodniczącego Międzydiecezjalnej Grupy Zadaniowej ds. Imigracji w Południowej Kalifornii, pomagając w koordynowaniu odpowiedzi Kościoła na potrzeby rodzin imigrantów z Ameryki Środkowej.

 

Ostatnio zgłosił się na ochotnika, aby poprowadzić przyszłotygodniową Mszę w Środę Popielcową w Sacred Heart Catholic School.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Archbishop José H. Gomez (@archbishopgomez)

mbl/map / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie