Spotkanie Trójkąta Weimarskiego. Andrzej Duda: Nie może nikt akceptować tego, co robi Rosja

Świat
Spotkanie Trójkąta Weimarskiego. Andrzej Duda: Nie może nikt akceptować tego, co robi Rosja
PAP/EPA/JOHANNES SIMON / POOL
Prezydent Francji Emmanuel Macron, prezydent Polski Andrzej Duda oraz kanclerz Niemiec Olaf Scholz

- Nie może nikt akceptować tego, co robi Rosja - mówił Andrzej Duda, który podczas Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa spotkał się z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem i kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem w formule Trójkąta Weimarskiego.

W piątek w 59. Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa wziął udział prezydent Andrzej Duda. Na miejscu spotkał się z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem i kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem w formule Trójkąta Weimarskiego.

Andrzej Duda: 24 lutego świat się zmienił

- 24 lutego świat się zmienił. 24 lutego zmienił postrzeganie struktury i architektury bezpieczeństwa w naszej części świata - mówił Andrzej Duda podczas wspólnej konferencji z Macronem i Scholzem. - Nie może nikt akceptować tego, co robi Rosja - zaznaczył. 

 

- Mrzonki o tym, że można ułożyć relację z Rosją, która z powrotem wróciła do swoich imperialnych ambicji, z Rosją, która chce władać nad innymi krajami, z Rosją, która chce podporządkować sobie inne narody rozpadły się jak domek z kart. Jasną sprawą jest, że z taką Rosją nie da się współpracować gospodarczo. Żadne uczciwe państwo, które chce przestrzegania porządku światowego opartego na prawie międzynarodowym, które chce pokoju nie może tego zaakceptować. My tego nie akceptujemy - przekazał prezydent Polski. 


Andrzej Duda zapewnił o wsparciu dla Ukrainy. - Bez naszego wsparcia Ukraina upadnie i nie będzie pokoju na świecie - przekazał. 

Rozmowy o wzmocnieniu bezpieczeństwa

Po spotkaniu prezydent Polski przekazał, że rozmowy dotyczyły wzmacniania bezpieczeństwa

 

"Razem z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem i kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem rozmawialiśmy o wzmocnieniu bezpieczeństwa i konieczności utrzymania jedności w kontekście rosyjskiej agresji na Ukrainę" - powiadomił Andrzej Duda za pośrednictwem Twittera. 

 

anw / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie