Ruda Talubska. Kierowca opla przejechał przez zamknięty przejazd. Nagranie PKP

Moto
Ruda Talubska. Kierowca opla przejechał przez zamknięty przejazd. Nagranie PKP
PKP PLK
Kolejarze przestrzegają przed zachowaniami na drogach podobnymi do tego, jakie zaprezentował kierowca w Rudzie Talubskiej

Brakiem poszanowania prawa, bezpieczeństwa oraz życia swojego i innych wykazał się kierujący Oplem Astra. Na nagraniu z monitoringu przejazdu kolejowego na Mazowszu widać, jak lekceważy sygnalizatory i rogatki, wjeżdżając na przejazd kolejowy. Nie zwolnił, ani nie zachował jakiejkolwiek ostrożności. Chwilę później przejechał tamtędy regionalny pociąg.

Szlakiem kolejowym przez mazowiecką Rudę Talubską, leżącą między Warszawą a Lublinem, jeździ dziennie sporo pociągów. Tamtejszy przejazd zabezpieczony jest więc rogatkami oraz sygnalizatorami. 

 

ZOBACZ: Wielka Brytania: Polak trafi do więzienia. Podpalił klub LGBT

 

Te środki ostrożności nie wystarczyły jednak, by powstrzymać kierowcę Opla Astry. Mimo że opadły szlabany i pulsowały czerwone światła, przejechał przez tory. Rogatki przed i za przejazdem jedynie odbiły się od szyby samochodu.

Nagranie "ku przestrodze". "Kierowca nie zachował jakiejkolwiek ostrożności"

Kierujący autem jadącym za oplem zachował się zgodnie z przepisami i zatrzymał się. Chwilę później przez Rudę Talubską przejechał skład Kolei Mazowieckich.

 

 

Nagranie z 6 sierpnia zamieściły w sieci "ku przestrodze" PKP Polskie Linie Kolejowe, zarządca infrastruktury. Państwowa spółka uznała, że pierwszy kierowca nie zachował "jakiejkolwiek ostrożności".

 

ZOBACZ: Wielkopolskie: Tragiczny wypadek na przejściu dla pieszych. Zginął czteroletni chłopiec

 

"Ciągle przypominamy, że włączone czerwone światło na sygnalizatorze, to informacja dla wszystkich użytkowników drogi, że do przejazdu zbliża się pociąg i nie wolno już przejeżdżać przez tory" - dodały PKP PLK.

Żółte naklejki PLK na przejazdach

Kolejarze przypomnieli też o tzw. żółtych naklejkach PLK, znajdujących się na napędach rogatek lub na znakach drogowych - krzyżach św. Andrzeja od strony torów.

 

"Są na nich trzy ważne numery: indywidualny numer identyfikacyjny przejazdu, który precyzyjnie określa położenie przejazdu; numer alarmowy 112, który należy wybrać, gdy zagrożone jest życie i zdrowie oraz numer do służb technicznych PLK, na który można zgłaszać nieprawidłowości i awarie na przejazdach, które nie zagrażają bezpośrednio życiu" - uściślili.

wka/grz / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie