Bolesław: Przy obwodnicy pojawiło się duże zapadlisko

Polska
Bolesław: Przy obwodnicy pojawiło się duże zapadlisko
Polsat News
Zapadlisko w Bolesławiu ma około pięciu metrów głębokości

Ziemia zapadła się kilkanaście metrów od nowo wybudowanej obwodnicy Bolesławia w powiecie olkuskim w Małopolsce. Jak informuje wójt gminy Krzysztof Dudziński, dziura ma ok. ośmiu metrów średnicy i jest głęboka na pięć metrów.

W związku z wykryciem zapadliska, urząd gminy poinformował, że obwodnica Bolesławia została czasowo wyłączona z ruchu. Krzysztof Dudziński zlecił przeprowadzenie specjalistycznych badań. Jeśli pogoda będzie sprzyjać ZGH "Bolesław" wykona je w środę.

Zapadlisko w Bolesławiu, jak te w Trzebini

Gmina Olkusz ostrzegała kilka dni temu o możliwości pojawienia się zapadlisk, podobnych do tych w Trzebini. Okolice Olkusza i gmina Bolesław to tereny, na których działała kopalnia rud cynkowo-ołowiowych "Olkusz Pomorzany". Wydobycie zakończyło się w 2020 roku.

 

 

W 2023 roku w Trzebini ziemia zapadła się już kilka razy. Ostatnio taka sytuacja miała miejsce na początku lutego. Zapadlisko pojawiło się przy ulicy Grunwaldzkiej na terenie boiska UKS Górnik Siersza, około 200 metrów od zabudowań.

 

WIDEO: Pojawiło się zapadlisko w Bolesławiu

 

 

Jak wynika z badań, które nieoficjalnie poznali dziennikarze RMF FM, w tej chwili nie ma niebezpiecznych pustek w ziemi w pobliżu zabudowań mieszkalnych w Trzebini. Dodatkowo zagrożone są jednak obszary między ulicą Jana Pawła II a ulicą Kopalnianą oraz właśnie boisko sportowe przy Grunwaldzkiej.

msm/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie