Andrzej Duda zapowiada ofensywę dyplomatyczną. Spotka się z Scholzem i Macronem

Polska
Andrzej Duda zapowiada ofensywę dyplomatyczną. Spotka się z Scholzem i Macronem
Polsat News
Prezydent Andrzej Duda

- W czwartek w Brukseli odbędzie się moje spotkanie z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem - przekazał w specjalnym oświadczeniu Andrzej Duda. Prezydent zapowiedział ofensywę dyplomatyczną. Przypomniał, że 24 lutego przypada rocznica rosyjskiej napaści Rosji na Ukrainę. - Zależy nam na tym, aby wzmacniać bezpieczeństwo Polski - podkreślił.

- Najbliższe dwa tygodnie to dla mnie czas, aby podjąć swoistą ofensywę dyplomatyczną - wskazał Andrzej Duda w trakcie poniedziałkowego specjalnego oświadczenia dla mediów. 

 

- Zbliża się rocznica rosyjskiej napaści na Ukrainę - kontynuował Duda. Prezydent wspomniał o wizycie Joe Bidena w Polsce i monachijskiej konferencji dotyczącej bezpieczeństwa.

 

Wideo: Prezydent Andrzej Duda zapowiada ofensywę dyplomatyczną.

 

 

- To będzie czas spotkań związanych z budowaniem bezpieczeństwa Rzeczypospolitej - zdradził prezydent.

 

- Szczyt NATO będzie miał miejsce na początku wakacji w Wilnie na Litwie - ujawnił prezydent i dodał, że zaczynają się już przygotowania do tego wydarzenia.

 

ZOBACZ: Rzeszów. Andrzej Duda spotkał się z Wołodymyrem Zełenskim. "Dobrze cię widzieć"

Ofensywa dyplomatyczna prezydenta. Andrzej Duda ujawnił działania


- Zależy nam na tym, aby wzmacniać bezpieczeństwo Polski i aby szczyt NATO zaowocował w dobre decyzje dla wschodniej flanki NATO, także na temat wzmocnienia infrastrukturalnego - wyjaśniła głowa państwa.

 

ZOBACZ: Andrzej Duda w Davos: Mamy nadzieję, że kilku sojuszników przekaże czołgi Ukrainie

 

Prezydent dodał, że jutro będzie rozmawiać z prezydent Słowacji Zuzaną Czaputovą i prezydentem Litwy Gitanasem Nausedą w formie konferencji internetowej.

 

- W tym tygodniu czeka mnie spotkanie z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem, następnie z królem Karolem III i premierem Wielkiej Brytanii Rishim Sunakiem. 

 

- Następnie udam się do Monachium, gdzie odbędzie się spotkanie z kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem i prezydentem Francji Emmanuelem Macronem, a także z nowo wybranym prezydentem Czech oraz premierem Norwegii - poinformował prezydent.

mak
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie