Andrzej Duda o wsparciu dla Ukrainy, Marija Zacharowa odpowiada. "Jedynym wyjściem jest pokuta"

Świat
Andrzej Duda o wsparciu dla Ukrainy, Marija Zacharowa odpowiada. "Jedynym wyjściem jest pokuta"
Wikimedia Commons/MSZ Rosji/Rada Federacji
Marija Zacharowa

Prezydent Andrzej Duda mówił o konieczności ciągłego wsparcia Ukrainy, które ma doprowadzić do porażki rosyjskiego prezydenta. Te słowa rozsierdziły Mariję Zacharową, która postanowiła odpowiedzieć polskiemu politykowi. Stwierdziła, że jedynym wyjściem dla Zachodu jest "pokuta".

Prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla BBC mówił między innymi o wsparciu Ukrainy oraz konieczności podtrzymania dostaw broni dla broniącego się przed Rosją kraju.

 

- Zgodnie z prawem międzynarodowym, Ukraina musi odzyskać terytoria, które są międzynarodowo uznawane, zatem Rosjanie muszą opuścić okupowane tereny Ukrainy - podkreślał prezydent.

 

 

W rozmowie stwierdził też, że jeśli wolny świat będzie udzielał Ukrainie permanentnego wsparcia, wówczas rosyjski prezydent Władimir Putin musi przegrać. 

Zacharowa: To wam nie pomoże

Do słów polskiego prezydenta odniosła się rzeczniczka MSZ Rosji Marija Zacharowa. Swoje stanowisko opublikowała w krótkim wpisie na Telegramie.

 

 

"To wam nie pomoże" - napisała, nawiązując do słów Dudy o podtrzymaniu wsparcia dla Ukrainy. "Będzie tylko gorzej. Pokuta z czynami, to jedyne wyjście dla Zachodu" - stwierdziła dalej.

jk / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie