USA: Na Fashion Week ukraińska modelka pokazała wiadomość dla Władimira Putina

Świat
USA: Na Fashion Week ukraińska modelka pokazała wiadomość dla Władimira Putina
FLICKR/Sergei Gussev
Ukraińska modelka miała wiadomość dla prezydenta Rosji

Podczas rozpoczynającego się w piątek tygodnia mody w Nowym Jorku, ukraińska modelka zaskoczyła swoją kreacją. Alina Baikova pojawiła się w swetrze z wydrukowaną wiadomością dla Władimira Putina. Nagranie opublikowała w mediach społecznościowych.

W piątek rozpoczął się nowojorski Fashion Week, czyli tydzień mody, na którym marki prezentują swoje pomysły na stroje w nadchodzących sezonach.

 

Pokazy mody to również okazja do spotkania z najważniejszymi i najpopularniejszymi ludźmi w świecie biznesu, w tym z projektantami. Uwagę przyciągają też głośne nazwiska modelek i modelów, którzy są nieodłączną częścią świata mody.

 

Na ceremonii otwarcia tygodnia mody uwagę mediów przykuła ukraińska modelka Alina Baikova, która pojawiła się ubrana w nietypowy sweter. Modelka opublikowała nagranie z prezentacji stroju w swoich mediach społecznościowych.

Modelka z wiadomością dla Władimira Putina

Ubranie zostało przygotowane w barwach Ukrainy. Na żółtej tkaninie znajduje się niebieski napis w języku angielskim z wiadomością dla prezydenta Rosji Władimira Putina, którą można przetłumaczyć jako "Pie***l się, Putin".

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Alina Baikova (@alina_baikova)

 

Prezentując strój, Baikova wykonała także gest, powszechnie uważany za wulgarny, pokazują środkowy palec.

 

ZOBACZ: Rosyjska modelka Ewgenia Simonova nie żyje. Wypadła z balkonu podczas imprezy

 

Amerykańskie czasopismo poświęcone modzie "Vanity Fair" zauważa, że modelka od początku wojny stara się wspierać swoją ojczyznę. „Zaplanowała zbiórki pieniędzy i pomogła w ucieczce tysiącom ukraińskich uchodźców” – pisze magazyn.

jk / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie