Wojna w Ukrainie. Brazylijska modelka walczyła przeciw Rosji, zginęła podczas ostrzału Charkowa

Świat
Wojna w Ukrainie. Brazylijska modelka walczyła przeciw Rosji, zginęła podczas ostrzału Charkowa
PAP/Mykola Kalyeniak, TikTok/thazinhaaaa
Wojna w Ukrainie. Modelka-snajperka zginęła w Charkowie

Thalito do Valler, brazylijska modelka i snajperka zginęła podczas ostrzału Charkowa. Jej ciało znaleziono w bunkrze. Kobieta trzy tygodnie przed śmiercią przyłączyła się do sił ukraińskich.

Thalito do Valler zmarła 1 lipca w Charkowie po ataku na bunkier, w którym się chroniła. Podczas ataku zginął także były żołnierz brazylijski, 40-letni Douglas Burigo, który wrócił do bunkru, by odnaleźć Thalito. 

 

ZOBACZ: Potężne pożary po ostrzale Charkowa. Są ofiary śmiertelne

 

Informacje o śmierci modelki zostały oficjalnie potwierdzone przez ambasadę w Kijowie. Portal Correio Braziliense przekazał, że o śmierci powiadomiona była także rodzina modelki.

 

Jej brat Theo Rodrigo Vieira w rozmowie z mediami poinformował, że Thalito należała do jednego z batalionów Ukraińskiej Legii Cudzoziemskiej. Jak dodał, jego siostra zmarła z powodu uduszenia, a nie od odłamków. 

 

@thazinhaaaaaaaaaa Me disseram: vc não vai a Ucrânia ajudar os indefesos; animais, crianças? Quem falou que não? Já estou aqui a quase um mês! E vc faz por vc só ou faz algo por alguém? Feliz em ser aceita em TODOS batalhões e ser a única brasileira (novamente), assim como no Iraque, fui a única brasileira nos fronts...#slavaukraine #batalion #lugardemulheréondeelaquiser ♬ som original - @____crisleny_oliver_____@

Thalito do Valler wspierała Ukrainę podczas wojny

Thalito do Valler brała udział w humanitarnej misji na świecie, walczyła przeciw ISIS w Iraku. Podczas pobytu w Iraku relacjonowała swoją misję na YouTube. W młodości pracowała jako modelka, studiowała prawo.  

Ostatni raz kontaktowała się z rodziną na tydzień przed śmiercią. Poinformowała ją, że przeniosła się do Charkowa. Thalito do Valler wcześniej przebywała w Kijowie. Tam przekazała swoim bliskim, że ich kontakt musi być ograniczony ze względu na to, że Rosjanie mogą śledzić jej aktywność.  

anw/ / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie