Rosyjskie samoloty w obwodzie kaliningradzkim. Przeprowadzały bombardowania

Polska
Rosyjskie samoloty w obwodzie kaliningradzkim. Przeprowadzały bombardowania
Wikipedia/Alexander Mishin
Rosyjskie wojsko zaangażowało samoloty Su-24M

Rosyjskie wojsko ćwiczyło precyzyjne bombardowanie na poligonie w obwodzie kaliningradzkim - poinformowała Flota Bałtycka. Do akcji zaangażowano bombowce oraz myśliwce, które przeprowadzały precyzyjne niszczenie celów naziemnych, w tym węzłów kolejowych, mostów i "siły roboczej".

Rosyjskie wojsko zaangażowało bombowce Su-24M oraz myśliwce Su-30SM i Su-27 w ćwiczenia na poligonie w obwodzie kaliningradzkim - poinformowała Flota Bałtycka.

 

"Piloci lotnictwa marynarki wojennej Floty Bałtyckiej praktykowali bombardowanie i osłonę powietrzną lądowej grupy wojsk" - podano w oświadczeniu.

 

"W ramach rutynowych ćwiczeń załogi bombowców Su-24M i myśliwców wielozadaniowych Su-30SM, pod osłoną myśliwców Su-27, przeprowadziły precyzyjne ataki bombowe na konwencjonalne cele" - dodano.

Rosjanie symulowali ataki na "siłę roboczą" i sprzęt konwencjonalnego przeciwnika

Według wojska podczas lotów załogi ćwiczyły bombardowania na pełnowymiarowe cele symulujące stanowiska dowodzenia, węzły kolejowe, mosty, fortyfikacje inżynieryjne, "siłę roboczą" i sprzęt konwencjonalnego przeciwnika.

 

"Bombardowanie przeprowadzono na wysokościach od 300 metrów do 2 km przy użyciu bomb OFAB-250ShN. W lotach uczestniczyło ponad 10 załóg lotniczych i ponad 50 osób personelu inżynieryjnego" - napisała flota.

 

ZOBACZ: Rosja: Siergiej Szojgu "podał" straty Ukrainy w trakcie wojny

 

Podano również, że piloci ćwiczyli manewry bojowe z parametrami ograniczającymi, podchodzenie do celów w warunkach użycia środków tłumienia radioelektronicznego przez przeciwnika, a także techniki tłumienia środków obrony przeciwlotniczej.

 

mbl/ml/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie