Węgorzewo. 25-latek oszukiwał firmy wynajmujące auta. Grozi mu osiem lat więzienia

Polska
Węgorzewo. 25-latek oszukiwał firmy wynajmujące auta. Grozi mu osiem lat więzienia
Polsat News/zdj. ilustracyjne
Policja, zdj. ilustracyjne

Młody mężczyzna spod Węgorzewa (woj. warmińsko-mazurskie) znalazł sposób, jak pojeździć samochodami marki premium. Pomysł 25-latka opierał się na oszustwie i szybko musiał zakończyć swoje luksusowe przejażdżki. Został zatrzymany przez policję, grozi mu kilka lat więzienia.

Do olszyńskich policjantów zgłosili się przedstawiciele firmy pośredniczącej w wynajmie samochodów marki premium. Podejrzewali, że jeden z klientów może dopuszczać się oszustwa. 

 

Funkcjonariusze w takcie śledztwa ustalili, że podejrzany najpierw odwiedzał salony samochodowe w Olsztynie i tam zapamiętywał oraz zbierał dane luksusowych pojazdów będących w dyspozycji salonów. Później podawał się za ich użytkownika i zgłaszał ubezpieczycielom fikcyjne awarie i usterki. Dzięki temu mógł wnioskować o otrzymanie auta zastępczego.

Posługiwał się danymi członków rodziny

Żeby nie wzbudzać podejrzeń, w kilku przypadkach posłużył się danymi znajomych oraz członków rodziny bez ich wiedzy. "Następnie kontaktował się z pośrednikiem zajmującym się wypożyczaniem aut, współpracującym z firmami ubezpieczeniowymi, by otrzymać od niego pojazd zastępczy" - czytamy w policyjnym komunikacie. 

 

Tym sposobem oszust jeździł samochodami o wartości kilkuset złotych. 

 

ZOBACZ: Łódź. Zarzuty dla internetowego oszusta. Podszywał się pod Allegro i wyłudzał przedmioty

 

Wtedy pracownicy firmy zaczęli nabierać podejrzeń i skrupulatnie weryfikować otrzymane zgłoszenia. Zażądali też dodatkowej dokumentacji.

 

25-latek wpadł w ręce policji. Teraz grozi mu do ośmiu lat więzienia. 

ap/ sgo/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie