Ostrołęka. Pijany kierowca potrącił policjanta

Polska
Ostrołęka. Pijany kierowca potrącił policjanta
Zdjęcie ilustracyjne/Polsat News
Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Potrącił policjanta

Policjant z Ostrołęki ze złamaniami trafił do szpitala po tym jak został potrącony przez pijanego kierowcę. Mundurowy próbował zatrzymać mężczyznę do kontroli drogowej. Niespełna godzinę później sprawca został ujęty. Wiózł ze sobą pijanych pasażerów.

Do zdarzenia doszło o godz. 2 w nocy z soboty na niedzielę, kiedy patrol drogowy prowadził kontrole kierowców przy ul. Mostowej w Ostrołęce.

Nie zatrzymał się do kontroli i potrącił policjanta

W pewnym momencie funkcjonariusze zauważyli auto, które porusza się z niedozwoloną prędkością. Jeden z policjantów zasygnalizował latarką, że kierowca ma zatrzymać się do kontroli drogowej. 

 

Prowadzący auto mężczyzna nie tylko zignorował polecenie funkcjonariusza, ale potrącił mundurowego i odjechał. Rannemu policjantowi pomocy udzielił jego partner. Następnie funkcjonariusz został przewieziony do szpitala. Ma złamaną rękę i liczne stłuczenia. 

 

ZOBACZ: Krotoszyn. Pijany 17-latek wiózł cztery osoby. Samochód dachował

 

Policjanci z całego powiatu ostrołęckiego i sąsiednich jednostek rozpoczęli obławę. - Już po niespełna godzinie od zdarzenia patrol z Posterunku Policji w Kadzidle w m. Łodziska na trasie krajowej K-53 zatrzymał mazdę, w której znajdowało się czterech mężczyzn. Wszyscy to mieszkańcy powiatu łomżyńskiego w wieku od 23 do 24 lat - poinformował kom. Tomasz Żerański z KMP Ostrołęce. - W trakcie czynności związanych z dynamicznym zatrzymaniem jeden z policjantów doznał urazu barku i wymagał pomocy medycznej - dodał.

Kierowca i pasażerowie byli pijani

Badanie trzeźwości wykazało, że wszyscy zatrzymani mężczyźni są pijani. Mieli po półtora promila alkoholu organizmie. Trafili do policyjnego aresztu. 

 

- Kiedy wytrzeźwieją będą z nimi wykonywane dalsze czynności procesowe - przekazał kom. Tomasz Żerański z KMP Ostrołęce.

pgo / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie