Patrioty w Warszawie. Mariusz Błaszczak: Pokazujemy gotowość bojową wojska

Polska
Patrioty w Warszawie. Mariusz Błaszczak: Pokazujemy gotowość bojową wojska
Polsat News
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak

- Ćwiczenia mają charakter odstraszający agresora. Pokazujemy gotowość bojową wojska polskiego - mówił we wtorek minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podczas ćwiczeń załóg baterii przeciwlotniczych i przeciwrakietowych Patriot.

Minister obrony narodowej we wtorek obserwował początek szkolenia 37. dywizjonu rakietowego obrony powietrznej z 3. Warszawskiej  Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej w ramach pakietu szkoleniowego "PATRIOT Familiarization". Ćwiczenia mają miejsce na lotnisku Warszawa-Bemowo

Błaszczak: Ćwiczenia mają charakter odstraszający

Podczas wystąpienia Błaszczak przypomniał, że Polska w 2018 roku zamówiła pierwsze zestawy Patriotów, które pod koniec ubiegłego roku dotarły do kraju.

 

- Chcę bardzo mocno podkreślić, że świadomie poinformowaliśmy opinię publiczną o tym ćwiczeniu. Co do zasady przyjmujemy zasadę, żeby nie informować o przemieszaniu wojsk polskich, wojsk sojuszniczych - mówił. 

- Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że za naszą wschodnią granicą toczy się wojna, ale świadomie będziemy pokazywać ćwiczenia. Ćwiczenia mają charakter odstraszający agresora. Pokazujemy gotowość bojową wojska polskiego - podkreślał Błaszczak. 

 

WIDEO. Patrioty w Warszawie. Mariusz Błaszczak: To skok jakościowy, jeżeli chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa

 

- Doświadczenia z wojny na Ukrainie wskazują jednoznacznie jak ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa przeciwlotniczego i przeciwrakietowego - mówił.

 

Szef resortu obrony przekazał, że jeszcze w tym tygodniu żołnierze z 3. Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej wyruszą na szkolenie do USA.

 

Błaszczak zapewnił, że system Patriot, którymi dysponuje 17 krajów na świecie, to sprzęt najwyższej jakości. - Jest to skok jakościowy, jeżeli chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa przeciwlotniczego i przeciwrakietowego - mówił.  

anw/ sgo / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie