Śląskie: Zatrzymano pijanego kierowcę autobusu. Przewoził 60 osób

Polska
Śląskie: Zatrzymano pijanego kierowcę autobusu. Przewoził 60 osób
Śląska Policja
Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę autobusu

Półtora promila alkoholu miał we krwi kierowca autobusu, który przewoził około 60 osób. Śląska policja podaje, że były to w większości dzieci i młodzież jadąca do szkół. Mężczyzna został zatrzymany podczas akcji "Trzeźwy poranek". Sprawą zajmie się teraz sąd.

W poniedziałek 6 lutego funkcjonariusze z wydziału drogowego tarnogórskiej policji prowadzili działania "Trzeźwy poranek", podczas których kontrolowali trzeźwość kierowców na terenie całego powiatu. "Sprawdzano też, czy uczestnicy ruchu drogowego stosują się do przepisów prawa i czy stan pojazdów pozwala na bezpiecznie korzystanie z dróg" - podaje policja.

 

ZOBACZ: Ostrołęka. Pijany kierowca potrącił policjanta

 

Około godziny 8:30 mundurowi zatrzymali do kontroli autobus marki Man, kierowany przez 53-letniego mężczyznę. "Wstępne badanie trzeźwości wykazało, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu" - przekazali policjanci.

 

Mundurowi zdecydowali się zabrać kierowcę na komendę, gdzie przeprowadzono szczegółowe badanie - to wykazało, że w organizmie miał blisko półtora promila alkoholu. 

W autobusie było około 60 pasażerów. "Głównie dzieci i młodzież"

Pojazd, którym kierował 53-latek należał do prywatnego przewoźnika, który świadczył usługi m.in. na terenie powiatu tarnogórskiego. Gdy policjanci przystępowali do kontroli, w pojeździe znajdowało się około 60 pasażerów. 

 

"Większość z nich stanowiły dzieci i młodzież szkolna" - podano w komunikacie.

 

ZOBACZ: Warszawa: Zasnął czekając na zielone światło. Był pijany, chciał jechać do Józefowa

 

Kierowca został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu złoży wyjaśnienia przed prokuratorem. "O jego dalszym losie zadecyduje sąd" - informuje śląska policja.

mst/dk / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie