Komisja cyfryzacji miała zająć się Prawem komunikacji elektronicznej. Posiedzenie odroczone

Polska
Komisja cyfryzacji miała zająć się Prawem komunikacji elektronicznej. Posiedzenie odroczone
Polsat News
Posłowie opozycji chcą wysłuchania publicznego

Sejm ponownie nie zajął się kontrowersyjną ustawą Prawo komunikacji elektronicznej. Posłowie opozycji przegłosowali wniosek o wysłuchanie publiczne. W tej sprawie komisja cyfryzacji zbierze się w marcu.

W poniedziałek sejmowa Komisja Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii po raz kolejny miała się zająć ustawą Prawo Komunikacji Elektronicznej. Miała, bo posłowie obradowali około 10 minut. W tym czasie posłowie opozycji złożyli wniosek o wysłuchanie publiczne.

 

W głosowaniu był remis, więc decydował głos przewodniczącego, a tym jest Jan Grabiec z Platformy Obywatelskiej.

 

 

Posłowie Koalicji Obywatelskiej po zakończonym posiedzeniu zorganizowali konferencję prasową. – Rząd zakłada rozwiązanie, które zmusi (obywateli - red.), by na pierwszych pięciu kanałach mieli dostęp do telewizji rządowej, a kolejne kanały będzie określała Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji - mówił Arkadiusz Marchewka. - Robią to z myślą o sobie, by wygrać wybory - dodał.

Wysłuchanie publiczne 6 marca

- Zgłosiliśmy wniosek o odroczenie tego procedowania, o to, by wysłuchanie publiczne odbyło się 6 marca o godz. 12:00, bo obywatele mają prawo wiedzieć, czego ta sytuacja dotyczy, mają prawo wiedzieć i nie może być tak, że rząd na kilka miesięcy przed wyborami próbuje zmieniać tak ważne przepisy – mówił dalej Marchewka.

 

ZOBACZ: Senat za nowelizacją ustawy o Sądzie Najwyższym. Z poprawkami wróci do Sejmu

 

Wcześniej komisja obradowała 26 stycznia. Wówczas posiedzenie przeniesiono na 6 lutego, po tym jak Prawo i Sprawiedliwość złożyło autopoprawki do projektu, w tym zmieniające kontrowersyjne zapisy o dostępie służb do danych z komunikatorów i maili.

jk/ sgo/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie