Komisja cyfryzacji miała zająć się Prawem komunikacji elektronicznej. Posiedzenie odroczone
Sejm ponownie nie zajął się kontrowersyjną ustawą Prawo komunikacji elektronicznej. Posłowie opozycji przegłosowali wniosek o wysłuchanie publiczne. W tej sprawie komisja cyfryzacji zbierze się w marcu.
W poniedziałek sejmowa Komisja Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii po raz kolejny miała się zająć ustawą Prawo Komunikacji Elektronicznej. Miała, bo posłowie obradowali około 10 minut. W tym czasie posłowie opozycji złożyli wniosek o wysłuchanie publiczne.
W głosowaniu był remis, więc decydował głos przewodniczącego, a tym jest Jan Grabiec z Platformy Obywatelskiej.
Posłowie Koalicji Obywatelskiej po zakończonym posiedzeniu zorganizowali konferencję prasową. – Rząd zakłada rozwiązanie, które zmusi (obywateli - red.), by na pierwszych pięciu kanałach mieli dostęp do telewizji rządowej, a kolejne kanały będzie określała Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji - mówił Arkadiusz Marchewka. - Robią to z myślą o sobie, by wygrać wybory - dodał.
Wysłuchanie publiczne 6 marca
- Zgłosiliśmy wniosek o odroczenie tego procedowania, o to, by wysłuchanie publiczne odbyło się 6 marca o godz. 12:00, bo obywatele mają prawo wiedzieć, czego ta sytuacja dotyczy, mają prawo wiedzieć i nie może być tak, że rząd na kilka miesięcy przed wyborami próbuje zmieniać tak ważne przepisy – mówił dalej Marchewka.
ZOBACZ: Senat za nowelizacją ustawy o Sądzie Najwyższym. Z poprawkami wróci do Sejmu
Wcześniej komisja obradowała 26 stycznia. Wówczas posiedzenie przeniesiono na 6 lutego, po tym jak Prawo i Sprawiedliwość złożyło autopoprawki do projektu, w tym zmieniające kontrowersyjne zapisy o dostępie służb do danych z komunikatorów i maili.
Czytaj więcej