Wyższe ceny biletów. Czarzasty: Nie ma rozumu w tym postępowaniu

Polska
Wyższe ceny biletów. Czarzasty: Nie ma rozumu w tym postępowaniu
Polsat News
Włodzimierz Czarzasty

Pojawiają się doniesienia o wyższej cenie biletów PKP do Poznania niż Berlina. Sprawę w "Graffiti" skomentował wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty. - Nie ma rozumu w tym postępowaniu - stwierdził.

Grzegorz Kępka rozpoczął od pytania o wizytę Joe Bidena w Polsce. Pojawiły się informacje, że prezydent USA rozważa wizytę w Europie w lutym. Ma się ona zbiec w czasie z pierwszą rocznicą wybuchu wojny za naszą wschodnią granicą. Reuter potwierdził te informacje, jednak data podróży prezydenta nie jest jeszcze znana 

Joe Biden odwiedzi Polskę

- Wparcie dla Ukrainy trzeba bez przerwy pokazywać, ale i wsparcie dla Polski. To docenienie Polski - skomentował Włodzimierz Czarzasty. - W sprawie Ukrainie zachowujemy się rozsądnie i przyzwoicie. Polska dużo robi dla Ukrainy - stwierdził.

 

Padło także pytanie, o datę możliwej wizyty Bidena w Polsce. - Przygotowujemy dużą konwencję dotycząca uzbrojenia i podjęliśmy decyzję o jej przesunięcie na 23 lutego - poinformował wicemarszałek. Dopytywany, skąd takie posunięcie, dodał: "Dostaliśmy taką informację, nie wiem czy jest ona prawdziwa".

 

ZOBACZ: Prezydent USA odwiedzi Polskę? Gen. Pacek: Dałoby to szansę na spotkanie Zełenskiego z Bidenem

 

Wicemarszałek został zapytany o dostawę do Ukrainy samolotów F-16. - Stany Zjednoczone są zdeterminowane, jeśli chodzi o pomoc dla Ukrainy. Jeżeli zaczynają przyzwyczajać do tego tematu, to należy się spodziewać, że ostatecznie Ukraińcy samoloty dostaną - powiedział.

 

- Jest zasadnicza różnica między stanowiskiem Anglii, Stanów Zjednoczonych, Polski a stanowiskiem np. Niemiec w tej sprawie -  uznał Czarzasty. - Uważamy, że na Niemców trzeba naciskać bez przerwy - dodał.

Zakaz spowiedzi dla dzieci

Grzegorz Kępka zapytał również o wypowiedź Roberta Biedronia o zakazie spowiedzi dla dzieci. - Lewica nigdy nie powinna pytać, w co kto wierzy, ani kto z kim śpi - skomentował słowa europosła Czarzasty.

 

ZOBACZ: Biedroń porównał Kaczyńskiego do Trumpa: Jest gotów wyprowadzić ludzi na ulicę

 

- Każdy mam prawo do swoich poglądów - mówił o Biedroniu Czarzasty. - Po transformacji, jako Lewica nigdy nie walczyliśmy z wiarą ani z wierzącymi. Walczyliśmy z rozpasanym klerem o państwo świeckie. W związku z tym, jeśli nie walczymy z wiarą, nie walczymy z wierzącymi to nie określałbym do czego wierzący ma czy nie ma prawa - podkreślił. - Biedroń ma bardziej radykalny pogląd ode mnie - dodał.

Bilet PKP do Poznania droższy niż do Berlina?

W mediach społecznościowych pojawiają się informacje, z których wynika, iż po porównaniu cen za przejazd tym samym pociągiem do Poznania i Berlina, okazuje się, że podróż do Niemiec jest tańsza. Sprawę skomentował Czarzasty. - Jeżeli premier nie jest w stanie opanować swojego ministra sprawiedliwości, to nie jest w stanie opanować następnego ministra - uznał Czarzasty. 

 

ZOBACZ: Bartosz Kownacki: Radosław Sikorski mógłby stanąć w tym samym rzędzie co Grzegorz Braun

 

 - Jako Lewica złożyliśmy propozycję, aby nie było naliczanego VAT-u od biletów. A drugą ustawę, którą złożyliśmy, aby osoby uczące się w czasie wakacji oraz ferii, powinny mieć bilety darmowe - mówił Czarzasty.

 

Zapytany, czy sytuacja w spawie biletów dziwi, powiedział: "To jest taka sytuacja, że jak się jedna nieracjonalna rzecz zdarza, to pociąga za sobą następne". - Nie ma rozumu w tym postępowaniu - stwierdził wicemarszałek.

 

WIDEO: Włodzimierz Czarzasty w "Graffiti"

 

Lex Kaczyński

Senatorowie PiS mają zgłosić poprawkę w sprawie tzw. lex Kaczyński. Przepisy mają być stosowane dopiero w przyszłości. Nie obejmą więc sprawy prezesa Prawa i Sprawiedliwości i zapłaty 700 tys. złotych za publikację przeprosin Radosława Sikorskiego.

 

ZOBACZ: Były prezydent Ukrainy: Jestem przekonany, że Rosjanie zabili Lecha Kaczyńskiego

 

- Ulga? - zapytał Grzegorz Kępka. - Ulga przed świństwem, przez robienie prawa dla jednego gostka? To jest taka sytuacja. Mam tego dosyć - odpowiedział Czarzasty. 

 

- To jest taka sytuacja, że Kaczyński miał zapłacić 700 tys. wyroku, to zmieniono pod jedną osobę prawo - stwierdził wicemarszałek. Skierował swe słowa do rzecznika PiS Rafała Bochenka: "Dlaczego żeście zgłosili ten pomysł? Teraz jest pan dumy, że tę bzdurę cofnęliście". - To jest farsa - podsumował Czarzasty.

 

Wcześniejsze odcinki programu "Graffiti" możesz zobaczyć tutaj.

msm/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie