Warszawa. Zabójstwo na Nowym Świecie. Policja zatrzymała jednego z podejrzanych

Polska
Warszawa. Zabójstwo na Nowym Świecie. Policja zatrzymała jednego z podejrzanych
Policja Warszawa
Policja zatrzymała Łukasza G.

Policjanci zatrzymali pierwszego z podejrzanych o zabójstwo Nowym Świecie w Warszawie. Wówczas przed jednym ze sklepów zginął 29-latek, którego ugodzono nożem. Informację o zatrzymaniu Łukasza G. potwierdziła Komenda Stołeczna Policji.

"Dzisiaj policjanci Wydziału ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób oraz Wydziału Terroru Kryminalnego i Zabójstw zatrzymali Łukasza G. poszukiwanego w związku z zabójstwem na Nowym Świecie. Podstawą poszukiwań był list gończy wystawiony przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie" - poinformowała na Twitterze Komenda Stołeczna Policji.

 

Nadkom. Marczak: Zatrzymany był zaskoczony

Nadkom. Sylwester Marczak z KSP powiedział, że Łukasza G. zatrzymano na stołecznym Targówku. - W tym przypadku osoba w czasie zatrzymania była zaskoczona - wyjaśnił. Dodał, że mężczyznę trudno byłoby rozpoznać przez osobę postronną. - Mówimy tu o kamuflażu: zapuszczeniu włosów, używaniu okularów - podał.

 

- Jestem przekonaniu, że kwestią czasu jest zatrzymanie pozostałych osób - dodał.

 

- Podejrzany zostanie niezwłocznie doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, gdzie zostanie mu ogłoszony zarzut zabójstwa 29-letniego mężczyzny poprzez trzykrotne ugodzenie pokrzywdzonego ostrym narzędziem w klatkę piersiową, co skutkowało zgonem pokrzywdzonego - przekazała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

 

Oprócz Łukasza G. do sprawy są poszukiwani 25-letni Dawid Mirkowski oraz 24-letnim Sebastian Włodarczyk. Wydano za nimi list gończy.

Podpalenie klubu przy ul. Foksal

Łukasz G. był współpodejrzanym w procesie Krzysztofa U. ps. Fama, oskarżonego o podpalenie klubu przy ul. Foksal. Do pożaru w klubie doszło 16 września 2019 r. Biegły z zakresu pożarnictwa stwierdził, że do spalenia budynku, w którym od 26 września miał zacząć funkcjonować ekskluzywny klub nocny, doszło w wyniku umyślnego działania. Sprawcy weszli do klubu wyłamując okno i "wykorzystując mieszaninę łatwopalnych cieczy, które zostały wcześniej przygotowane", "wzniecili pożar poprzez zainicjowanie wielu ognisk ognia".

 

ZOBACZ: Warszawa: Zapadł wyrok ws. młodej prawniczki oskarżonej o zabójstwo

 

Na początku lutego 2021 roku Sąd Okręgowy w Warszawie skazał G. za współudział w podpaleniu klubu na 3 lata i 6 miesięcy więzienia. Sąd wymierzył mu także grzywnę. Trzej inni współoskarżeni dostali wyroki od 8 do 15 lat więzienia. 6 maja 2022 roku Sąd Apelacyjny w Warszawie zmniejszył G. wyrok do 3 lat więzienia. Wyrok jest prawomocny.

Zabójstwo na Nowym Świecie

Do zabójstwa 29-latka na Nowym Świecie w Warszawie doszło nad ranem 8 maja.

 

Ranny mężczyzna wszedł do jednego ze sklepów. Na miejsce została wezwana policja, a także służby ratunkowe. Pomimo udzielonej pomocy medycznej i wysiłku lekarzy mężczyzna zmarł.

pgo / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie