Warszawa: Zapadł wyrok ws. młodej prawniczki oskarżonej o zabójstwo

Polska
Warszawa: Zapadł wyrok ws. młodej prawniczki oskarżonej o zabójstwo
Polsat News
Zapadł wyrok w sprawie Karoliny B. oskarżonej o zabójstwo partnera

26-letnia Karolina B. została uznana winną zabójstwa swojego partnera, 21-letniego Igora K. Sąd Okręgowy w Warszawie wymierzył jej karę 15 lat więzienia.

26-letnia prawniczka Karolina B. została w ubiegłym roku oskarżona o zabicie "w zamiarze bezpośrednim" swojego chłopaka, młodego radnego. Kobieta twierdziła, że to wypadek, do którego doszło podczas ataku paniki, wywołanego lub zintensyfikowanego przez substancje psychoaktywne. 

Warszawa: Młoda prawniczka skazana

Akt oskarżenia trafił do sądu 8 kwietnia 2022 roku. Według śledczych, Igor K. został zraniony w nocy z 29 na 30 kwietnia w budynku przy ulicy Sarmackiej w Warszawie. 21-latek został odnaleziony na klatce schodowej, miał ranę kłutą i krwawił, a przy nim znajdowała się Karolina B.  

 

ZOBACZ: Śmierć młodego radnego. Na ławie oskarżonych jego dziewczyna

 

Mężczyzna zmarł w szpitalu. W biegu śledztwa ustalono, że przyczyną śmierci 21-latka był cios 15-centymetrowym ostrzem. 

 

W poniedziałek przed Sądem Okręgowym w Warszawie zapadł wyrok w sprawie. Sąd wymierzył Karolinie B. 15 lat pozbawienia wolności. 

 

Choć prokuratura domagała się 25 lat pozbawienia wolności dla oskarżonej, matka zabitego chłopaka, jako oskarżyciel posiłkowy, odcięła się od żądań śledczych. Prosiła o szansę dla oskarżonej.

anw/pap/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie