Biologiczna Bzdura Roku 2022. Zwycięzcą Jarosław Kaczyński i jego teoria o alkoholizmie

Polska
Biologiczna Bzdura Roku 2022. Zwycięzcą Jarosław Kaczyński i jego teoria o alkoholizmie
Polsat News

Jarosław Kaczyński zwyciężył w plebiscycie Biologicznej Bzdury Roku 2022. Nagroda Alternatywnej Zięby trafi do prezesa PiS za wypowiedzi o alkoholizmie. Drugie miejsce zajęła influencerka Ane Piżl, która wypowiedziała się na temat płciowości, a trzecie miejsce przypadło Justynie Sosze, aktywistce antyszczepionkowej, która ujawniła swoją teorię z dziedziny transplantologii.

Plebiscyt Biologicznej Bzdury Roku zorganizowany został po raz siódmy. Jego pomysłodawcą jest Łukasz Sakowski, bloger i dziennikarz naukowy, autor bloga "To tylko teoria". To właśnie na tej witrynie internauci mieli możliwość oddania głosu na najbardziej kuriozalne stwierdzenie w świecie nauki, które padło w ubiegłym roku. 

Kaczyński zwycięzcą 

W głosowaniu wzięło 7456 osób, z czego 3230 wskazało Jarosława Kaczyńskiego z jego stwierdzeniem, że "mężczyzna, żeby popaść w alkoholizm, to musi pić nadmiernie 20 lat (...), a kobieta tylko dwa". Wypowiedź prezesa PiS zebrała ponad 43 proc. głosów. 

 

 

Na drugim miejscu znalazła się Ane Piżl. Celebrytka i influencerka z wynikiem niespełna dwóch tysięcy głosów, mogła liczyć na "przychylność" co czwartego internauty. "Uznanie", które dało jej drugie miejsce zyskała sierdzeniem, że "płeć i orientacja to tak samo umowne tożsamości jak narodowość i wyznanie". 

 

ZOBACZ: Biologiczna Bzdura Roku. Wygrała Kaja Godek, Edyta Górniak trzecia

 

Ostatnie miejsce podium należy do Justyny Sochy, aktywistki antyszczepionkowej, która stwierdziła, że "nie da się przeszczepić organu od martwego dawcy". 

Wyróżnienia dla Korwin-Mikkego i Warzechy

Na kolejnych miejscach znaleźli się Janusz Korwin-Mikke i Łukasz Warzecha. Polityk jest zdania, że "mRNA to skrót od modyfikacji RNA", a publicysta wypowiedział się na temat homeopatii. "To nie jest pseudonauka. Homeopatia to wykorzystywanie znanych i dowiedzionych właściwości naturalnych substancji" - stwierdził.  

 

W poprzednich latach zwyciężali: Anna Maria Żukowska, Kaja Godek, Ewa Kopacz, Jerzy Zięba, Dorota Czajkowska – Majewska i Władysław Kosiniak-Kamysz. 

 

ap/map / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie