Jarosław Kaczyński o Patriotach w Ukrainie: Pokazujemy, czym jest skuteczność

Polska
Jarosław Kaczyński o Patriotach w Ukrainie: Pokazujemy, czym jest skuteczność
Polsat News
Prezes PiS Jarosław Kaczyński

- Rozwiązanie polegające na wysłaniu niemieckich rakiet Patriot na Ukrainę jest najbardziej optymalnym i rozsądnym rozwiązaniem - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński. - Z zadowoleniem przyjąłem wiadomość, że USA oraz Niemcy, również podzielają to zdanie - dodał i skomentował stanowisko opozycji w tej sprawie. - Bezpieczeństwo Polski, to zbyt ważna sprawa, aby się aż tak mylić - mówił.

Jarosław Kaczyński został zapytany o przekazanie przez Amerykanów oraz Niemców baterii Patriot ukraińskiej armii. Prezes PiS uznał, że jest to "bardzo dobra decyzja", na którą "wskazywaliśmy zdecydowanie wcześniej" - To jest ważna decyzja, dająca szansę Ukrainie na jeszcze bardziej skuteczną obronę przeciwlotniczą. Rakiety strącane nad Ukrainą, to również większa gwarancja bezpieczeństwa dla nas i całej wschodniej flanki NATO - powiedział Kaczyński.

 

Prezes PiS odniósł się również do krytyki, m.in. opozycji, która negatywnie odnosiła się do propozycji Polski w sprawie wysłanie zaproponowanych przez Niemcy Patriotów do Ukrainy. - Niestety polska opozycja dziś to realizacja popularnego przysłowia: na złość mamie odmrożę sobie uszy. Postępują wbrew rozsądkowi, wiedzy i logice. Zawsze są przeciw polskiemu rządowi - mówił Kaczyński. - Teraz w tak trudnym czasie, taka postawa smuci i powinna być elementem poważnej refleksji nad kondycją opozycji - powiedział prezes PiS.

Kaczyński: Strach pomyśleć, że to oni mogliby decydować

- Takie zacietrzewienie, krótkowzroczność, brak elementarnej wiedzy w sprawach obronności jest nie tylko kompromitujące, ale i niebezpieczne. Strach pomyśleć, że to oni mogliby decydować o kwestiach bezpieczeństwa - stwierdził Kaczyński. - Dlatego całe szczęście, że dziś nie rządzą Polską. W tym czasie nie ma miejsca na takie pomyłki. Bezpieczeństwo Polski to zbyt ważna sprawa, aby się aż tak mylić. Niestety zdarza się to im nie pierwszy i pewnie nie ostatni raz - uznał.

 

ZOBACZ: Bartłomiej Sienkiewicz o przekazaniu baterii Patriot: Rosja może szykować nową, wielką ofensywę

 

Kaczyński został także zapytany o kwestie węgla. - Zdawaliśmy sobie sprawę, jak ważna to sprawa, aby każdy polski dom i każde mieszkanie było tej zimy ogrzane i ciepłe. Nasz rząd to zadanie wypełnił. To zapowiadaliśmy i to wykonaliśmy. Takie działania pokazują to, czym jest skuteczność oraz to, czym jest wiarygodność - stwierdził.

Kaczyński o Orlenie: Plan opozycji runął w gruzach

Prezes PiS został zapytany także o PKN Orlen, który krytykowany jest o zbyt późną decyzję w sprawie obniżenia cen hurtowych paliw na koniec roku. - Opozycja miała nadzieję, że po wzroście stawek VAT ceny paliw na stacjach wzrosną i będą mogli atakować rząd. Tak się jednak nie stało. Ceny paliw dla Polaków nie wzrosły i cały plan opozycji runął w gruzach. Stąd, jak mniemam, ta wściekłość i ataki na państwowy Orlen - powiedział Kaczyński.

 

ZOBACZ: Szef Orlenu Daniel Obajtek: Nie okradamy Polaków w żadnym wypadku

 

- Myślę, że polska opozycja, jest pierwszą na świecie, która atakuje rząd, że nie rosną ceny. Nie wyszło im z węglem, nie wyszło z paliwami i jeszcze Patrioty jadą na Ukrainę - uznał Kaczyński.

msm/pgo / polsatnews.pl / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie