Tir wbił się w dom pod Mrągowem. Za ścianą przebywały dwie osoby

Polska
Tir wbił się w dom pod Mrągowem. Za ścianą przebywały dwie osoby
KP PSP w Mrągowie
Mojtyny: Tir wjechał w budynek mieszkalny

Ciężarówka wbiła się w budynek mieszkalny w woj. warmińsko-mazurskim. Pojazd zakleszczył się w ścianie domu. W pomieszczeniu obok znajdowały się dwie osoby, ale wyszły z incydentu bez szwanku. Usuwaniem skutków zdarzenia musieli zająć się strażacy.

Groźny wypadek miał miejsce w sobotę tuż po godz. 6 we wsi Mojtyny pod Mrągowem. Tir wpadł w poślizg na drodze nr 59 między Nawiadami a Spychowem. Wypadł z drogi i wjechał w budynek mieszkalny.

 

- Tir przebił ścianę domu jednorodzinnego i zakleszczył się. W domu przebywały dwie osoby, którym nic się nie stało - przekazał dyżurny ze straży pożarnej w Olsztynie.

 

Mojtyny: Tir zakleszczył się w ścianie budynku

Do wypadku przyczyniły się najprawdopodobniej intensywne opady śniegu. Wstępne ustalenia funkcjonariuszy wskazują, że kierowca tira nie dostosował prędkości do warunków pogodowych.

 

- Udało się wyciągnąć tira, który wbił się w dom. Strażacy z Ostródy dysponują autem, które dało radę to zrobić. Czekamy na decyzję nadzoru budowlanego, czy dom nadaje się do mieszkania - przekazał oficer prasowy straży pożarnej w Mrągowie Jakub Tutka, cytowany przez "Fakt".

 

ZOBACZ: Mazowieckie. Wysiadł na chwilę z tira, nie żyje. Koszmar na trasie S17

 

55-letni kierowca ciężarówki został opatrzony na miejscu zdarzenia. - Pani wójt zawiozła do szpitala mieszkankę domu, zrobiła to w związku z innymi chorobami tej pani, pewnie stres nie był tu obojętny - dodał strażak.

jkm/ sgo / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie