Knurów. Autostrada A1 zablokowana. Tir przewrócił się na drogę

Moto
Knurów. Autostrada A1 zablokowana. Tir przewrócił się na drogę
Facebook/Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach
Przewrócony tir blokuje ruch na autostradzie a1

Prawdopodobnie przez kilka godzin będzie zamknięta autostrada A1 na wysokości Knurowa (Śląsk), gdzie przewrócony tir i ładunek, który się z niego wysypał, blokuje ruch w obu kierunkach. Utrudnienia potrwają kilka godzin. Policja wyznaczyła objazdy.

Podinspektor Marek Słomski z gliwickiej policji powiedział, że do zdarzenia doszło na remontowanym odcinku autostrady w pobliżu węzła Knurów, gdzie na czas prowadzonych prac ruch został zwężony.

 

ZOBACZ: Katowice. "Rajd" motocyklisty: 13 tysięcy złotych mandatu i 28 punktów karnych

 

- Jadący w kierunku Ostrawy kierujący ciągnikiem siodłowym z naczepą nie zachował należytej ostrożności i uderzył w bariery w miejscu, gdzie prowadzone są roboty drogowe. Pojazd przewrócił się na lewy bok - powiedział policjant.

 

Utrudnienia na drodze potrwają kilka godzin

Z ciężarówki wysypały się zrębki drewna, doszło też do wycieku paliwa. Zablokowany jest ruch w obu kierunkach. Na miejscu pracuje straż pożarna i policja. Policja wycofała samochody, które po wywróceniu się samochodu utknęły w korku i wyznaczyła objazdy. Podnoszenie i usunięcie z jedni tira oraz sprzątanie ładunku potrwa prawdopodobnie kilka godzin.

 

Według informacji policji, kierowca ciężarówki nie odniósł poważniejszych obrażeń.

mst / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie