Niemcy: 40-letnia Polka znęcała się nad dziećmi. Marlena A. zatrzymana

Polska
Niemcy: 40-letnia Polka znęcała się nad dziećmi. Marlena A. zatrzymana
Pixabay/KPP Gniezno
40-letnia Marlena A. została zatrzymana przez niemiecką policję

Nieco ponad tydzień temu sąd Okręgowy w Gnieźnie wydał list gończy za 40-letnią Marleną A. Kobieta została skazana za znęcanie się nad dziećmi. Okazuje się, że próbowała ukryć się przed wymiarem sprawiedliwości za granicą. 40-latka została zatrzymana w Niemczech.

Na początku roku policja opublikowała komunikat w sprawie poszukiwanej Marleny A. 40-latka została dwukrotnie skazana przez gnieźnieński sąd za znęcanie się nad dziećmi. Dziennikarze "Faktu" ustalili, że proceder miał miejsce, gdy kobieta mieszkała za granicą.

 

Kobieta zbiegła przed wymiarem sprawiedliwości, więc wydano za nią list gończy. Policjanci podkreślali, że Marlena A. może ukrywać się poza krajem.

 

ZOBACZ: Gniezno: 40-latka znęcała się nad dziećmi. Szuka jej policja

 

Przypuszczenia mundurowych okazały się prawdziwe. Po publikacji wizerunku poszukiwanej w mediach, funkcjonariusze wpadli na trop 40-latki. Zaprowadził ich do Niemiec.

Uciekła przed wymiarem sprawiedliwości. Marlena A. zatrzymana w Niemczech

Kobieta mieszkała już wcześniej za naszą zachodnią granicą. Najprawdopodobniej myślała, że wyjeżdżając z kraju uda jej się przechytrzyć polski wymiar sprawiedliwości. 40-latka została jednak zatrzymana przez niemiecką policję.

 

Polscy śledczy czekają obecnie na decyzję strony niemieckiej dotyczącą przekazania skazanej mieszkanki Gniezna. Po przewiezieniu do Polski, 40-latka trafi do więzienia. Tam ma odbyć zasądzoną wcześniej karę.

jkm/ sgo/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie