Zakopane: Skorzystanie z toalety kosztuje 10 zł. Zdjęcie zadziwia internautów

Polska
Zakopane: Skorzystanie z toalety kosztuje 10 zł. Zdjęcie zadziwia internautów
Wikimedia Commons/Jonathanawhite, Twitter/@Adam01234269

"Rozumiem inflacja itd. Ale chyba są gdzieś jakieś granice, no chyba że nie ma" - takim opisem autor opatrzył zdjęcie z Krupówek, gdzie za skorzystanie z toalety trzeba zapłacić... 10 złotych. Fotografia wywołała poruszenie wśród internautów, którzy nie szczędzili gorzkich słów. "Chciwość i pazerność górali nie zna granic" - pisał jeden z komentujących.

Inflacja w Polsce bije rekordy, a ceny produktów i usług rosną nieubłaganie. Więcej płacimy w zasadzie za wszystko, od artykułów spożywczych, przez prąd i gaz, na benzynie kończąc. Prawdziwym hitem sieci stało się jednak ostatnio zdjęcie toalety publicznej na słynnych Krupówkach w Zakopanem. Osoby chcące z niej skorzystać, będą musiały wyjąć z portfela 10 złotych. 

 

Na zdjęcie opublikowanie w mediach społecznościowych zareagowało 1,6 tys. osób, a pod fotografią pojawiło się ponad 700 komentarzy. 

 

ZOBACZ: Czego boją się Polacy? Michał Pajdak: Inflacja, choroby najbliższych, wzrost cen żywności

 

"Wstyd, być w stolicy polskich Tatr i płacić tyle za toaletę" - pisał jeden z internautów.

 

"Może wejściówka ma w pakiecie jakieś gratis" - żartowała inna z komentujących.

 

"Nie ma co się dziwić"

Pod postem pojawiły się także komentarze, które broniły decyzji o takiej cenie za skorzystanie z toalety. "Zwykły straszak, na klientów, którzy chcą się wcisnąć do toalety za darmo, nic nie zamawiają, nic nie kupują, ale chcą skorzystać z toalety, którą restauracja utrzymuje w czystości, sprząta, wydaje pieniądze na środki czystości itp." - komentował jeden z użytkowników.

 

"Nie ma co się dziwić że takie ceny. Niektórzy klienci korzystający z usług tego pomieszczenia zachowują się jak bydło, nie trafiają gdzie trzeba. Ktoś to musi posprzątać, bo on tego nie zrobi" - pisała inna.

mst/ml/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie