Przęsocin: Czołowe zderzenie busa z ciężarówką. Nie żyje jedna osoba

Polska
Przęsocin: Czołowe zderzenie busa z ciężarówką. Nie żyje jedna osoba
Polsat News
Czołowe zderzenie busa z tirem. Nie żyje jedna osoba

Jedna osoba nie żyje, a cztery są ciężko ranne po czołowym zderzeniu busa z samochodem ciężarowym, do którego doszło w miejscowości Przęsocin (woj. zachodniopomorskie).

Policja podaje, że do tragicznego zdarzenia doszło przed godziną 9. Na ten moment wiadomo jedynie, że bus, którym podróżowało pięciu mężczyzn czoło zderzył się z samochodem ciężarowym. Mundurowi wyjaśniają, co było przyczyną wypadku. 

 

Jeden z pasażerów busa zginął na miejscu. Pozostała czwórka w stanie krytycznym została przetransportowana do szpitali. Kierowca ciężarówki nie odniósł poważniejszych obrażeń.

 

ZOBACZ: Szklary. Wypadek busa przewożącego przedszkolaki

 

Kierujący samochodem ciężarowym został przebadany pod kątem alkoholu, był trzeźwy. Z uwagi na to, że kierowca busa był nieprzytomny, badanie trzeźwości nie zostało wykonane. 

 

WIDEO: Wypadek w Przęsocinie. Bus zderzył się z ciężarówką

 

Droga jest zablokowana

Na miejscu wypadku pracują obecnie służby, a droga jest tam nieprzejezdna - usuwanie skutków zdarzenia może potrwać jeszcze około godziny. Policjanci wskazują kierowcom objazdy. 

 

ZOBACZ: Potępa. Samochód w rzece. W środku były dwa ciała

 

Warunki na drogach w woj. zachodniopomorskim szybko się zmieniają, co może być niebezpieczne. W nocy wystąpiły też przymrozki, dlatego policjanci apelują do kierowców o ostrożność i rozwagę.

mst/ml/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie