Meksyk: 32-latek chciał ukraść figurę. Nadział się na miecz archanioła

Świat
Meksyk: 32-latek chciał ukraść figurę. Nadział się na miecz archanioła
Pixabay
Meksyk: Złodziej zranił się o miecz trzymany przez figurę Michała Archanioła

Nie lada pecha miał złodziej z Meksyku, który usiłował wynieść z kościoła figurę Michała Archanioła. Mężczyzna potknął się w ciemnościach i nadział się na miecz dzierżony przez posąg. 32-latek doznał poważnych obrażeń i musiał zaniechać dalszej ucieczki.

Niecodzienny incydent miał miejsce w kościele pw. Chrystusa Króla w meksykańskim Monterrey. 32-letni Carlos Alonso przeskoczył przez płot i zbił szklane drzwi prowadzące do świątyni. Schwycił posąg św. Michała Archanioła i próbował błyskawicznie zbiec ze swoim łupem.

 

ZOBACZ: Kraków. Złapano seryjnego złodzieja. Ukradł sześć tysięcy zdrapek z punktu w galerii

 

W pewnym momencie potknął się w ciemnościach i przewrócił na wynoszony z kościoła posąg. Nadział się na miecz trzymany w ręku przez figurę św. Michała Archanioła i doznał poważnych obrażeń szyi.

Meksyk: Próbował uciec z posągiem z kościoła. Padł ranny przy wejściu

Rannego mężczyznę przy wejściu do kościoła zauważyli przechodnie. Na miejsce natychmiast wezwano służby. Przybyli na miejsce ratownicy przecięli kłódkę na ogrodzeniu i rozpoczęli reanimację Meksykanina.

 

ZOBACZ: Ratownik pomagał na stoku. W tym czasie złodziej ukradł mu narty

 

32-latek został przetransportowany do pobliskiego szpitala. Po wyzdrowieniu, Carlos Alonso zostanie przekazany prokuraturze. Mężczyzna odpowie za próbę kradzieży posągu. Lokalne media podają, że figura św. Michała Archanioła nie została w żaden sposób uszkodzona.

jkm/bas / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie