Śląsk: Zatrzymano mężczyznę oskarżonego o okradanie parafii. Był wystawiony za nim list gończy

Polska
Śląsk: Zatrzymano mężczyznę oskarżonego o okradanie parafii. Był wystawiony za nim list gończy
Policja Śląska
Policja zatrzymała podejrzanego o kradzieże

Policjanci zatrzymali 25-latka podejrzanego o kradzieże z włamaniem na probostwa w woj. śląskim. Okazało się, że mężczyzna był poszukiwany na podstawie listu gończego za wcześniejsze przestępstwa. W momencie aresztowania 25-latek miał dużą ilość gotówki oraz środki psychotropowe.

Policjanci z sekcji do walki z przestępczością przeciwko mieniu Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach doprowadzili do zatrzymania 25-latka.

 

Do kradzieży doszło 8 stycznia na plebaniach parafii w Katowicach i Wodzisławiu Śląskim (woj. śląskie). Sprawca dostał się do budynków, wybijając wcześniej szyby w oknach, a jego łupem padły głównie ofiary kolędowe. Łącznie skradziono ponad 45 tys. złotych.

Mężczyzna wcześniej włamał się na plebanię w Podkarpackiem 

Dzięki dobrej jakości nagrania z monitoringu policjanci szybko zidentyfikowali sprawcę przestępstwa. Zakrojone na szeroką skalę czynności operacyjno-rozpoznawcze doprowadziły ich do jednego z podwarszawskich hoteli, gdzie przebywał wytypowany przez nich 25-letni sprawca włamań.

 

Okazało się, że mężczyzna ten był poszukiwany na podstawie listu gończego i nakazu doprowadzenia w celu odbycia kary 2 lat i 10 miesięcy pozbawienia wolności, m. in. za włamanie na plebanię na terenie woj. podkarpackiego.

 

ZOBACZ: Kobyłka. Napad na sklep w Kobyłce. Policja zatrzymała drugiego ze sprawców

 

Zatrzymany posiadał przy sobie prawie 7 tys. zł. oraz 1 tys. euro, a także środki psychotropowe. Co więcej, kryminalni podejrzewają, że mógł on brać udział w podobnych przestępstwach na terenie całego kraju. Niewykluczone, że wkrótce lista zarzutów się poszerzy. Mężczyzna najbliższe lata spędzi za kratami. 

mbl/ sgo/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie