Ukraina. Zderzenie autobusu z ciężarówką pod Lwowem. Dziesiątki rannych w tym dzieci

Świat
Ukraina. Zderzenie autobusu z ciężarówką pod Lwowem. Dziesiątki rannych w tym dzieci
Telegram/Maksym Kozycki
Groźny wypadek pod Lwowem. Dziesiątki rannych w szpitalach.

Groźny wypadek w Ukrainie. W Hamaliwce pod Lwowem doszło do zderzenia autobusu wiozącego 40 osób i ciężarówki. Autokar przewrócił się na bok. Co najmniej 20 osób zostało przewiezionych do szpitali. Dwie osoby są w stanie ciężkim, jedna straciła oko. Dziewięciu poszkodowanych jest "w stanie umiarkowanym" - powiedziała rzeczniczka lwowskiego pogotowia.

Na drodze obwodowej pod Lwowem we wsi Hamaliwka doszło wieczorem do masowego wypadku komunikacyjnego. Autobus zderzył się tam z ciężarówką. Wskutek zderzenia autokar wiozący 40 osób przewrócił się na bok. Według różnych źródeł rannych zostało od 20 do 36 osób.

Dziesiątki rannych po przewróceniu autobusu

"Rannych jest ponad 20 osób" - poinformował w Telegramie szef lwowskiej administracji obwodowej Maksym Kozycki. Według niego ruch w miejscu zdarzenia był częściowo zablokowany, ale policja zaczęła go wznawiać około godz. 20:50 lokalnego czasu.

 

 

Według portalu Suspilne wśród 36 rannych jest troje dzieci. Portal podał, że liczby te potwierdziła rzeczniczka policji obwodu lwowskiego Kateryna Ribij.

 

ZOBACZ: Kielce. Pijana 35-latka prowadziła autobus. Wiemy, jaką jechała trasą

 

Suspilne ustaliło także, że na miejsce zdarzenia przyjechało 12 karetek pogotowia, a do szpitali trafiło jednak 20 pacjentów z różnymi obrażeniami.

 

"Przyjęliśmy 20 poszkodowanych, w tym jedna dziecko. Jego obrażenia są lekkie. Dwie osoby są w ciężkim stanie, w tym pacjent z amputowanym okiem. Dziewięciu pacjentów jest w stanie umiarkowanym" - powiedziała serwisowi Tetiana Andriejewa, rzeczniczka Lwowskiego Obwodowego Centrum Medycyny Ratunkowej.

 

Ranni to pasażerowie podmiejskiej linii 222

Według mediów część lżej poszkodowanych pacjentów sama zgłosiła się do placówek medycznych.

 

Według telewizji Varta1 wypadek miał miejsce na północny wschód od Lwowa.

 

ZOBACZ: Zakopianka. Pożar autobusu, którym podróżowało 50 osób

 

Podmiejski lwowski autobus linii 222, który jechał do końcowego przystanku we wsi Jakimiw zderzył się z ciężarówką na drodze szybkiego ruchu E-40, którą można dotrzeć z Kijowa do granicy z Węgrami w miejscowości Czop.

hlk/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie