Zakopianka. Pożar autobusu, którym podróżowało 50 osób

Moto
Zakopianka. Pożar autobusu, którym podróżowało 50 osób
Małopolska Alarmowo
Zakopianka. Autobus zapalił się na przydrożnym parkingu

Groźny incydent miał miejsce w poniedziałek 2 stycznia w punkcie obsługi pasażerów na zakopiance. Na parkingu przy drodze doszło do pożaru autobusu. Media społecznościowe obiegło nagranie ukazujące zaparkowany pojazd w płomieniach. W akcji gaśniczej brały udział cztery zastępy straży pożarnej.

Do pożaru doszło przy drodze ekspresowej S7 w Skawie w kierunku Zakopanego (woj. małopolskie). Ok. godz. 14:27 na terenie w MOP "Zbójecka Góra" zapalił się autobus stojący na parkingu. O sprawie poinformowano na profilu "Małopolska Alarmowo" na Facebooku.

Zakopianka. Autobus stanął w płomieniach. Podróżowało nim 50 osób

Rzecznik małopolskiej straży pożarnej Hubert Ciepły poinformował w rozmowie z rmf24.pl, że zajęła się komora silnika pojazdu. Dokładna przyczyna zaprószenia ognia nie jest znana. Autobusem miało podróżować 50 osób. W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. Autokar przewoził turystów z Węgier.

 

ZOBACZ: Państwowa Straż Pożarna: 700 pożarów w sylwestra z powodu fajerwerków

 

Media społecznościowe obiegło nagranie ukazujące płonący autobus. Film został udostępniony na profilu "Małopolska Alarmowo" na Facebooku. Widać na nim strażaków walczących z ogniem.

 

"W Skawie na Zbójeckiej Górze zapalił się autobus" – napisano w opisie.

 

 

Na miejscu pracowały łącznie cztery zastępy straży pożarnej. Ogień udało się ugasić. Ze względu na to, że do zdarzenia doszło na przydrożnym parkingu, nie ma utrudnień w ruchu drogowym.

 

jkm/ml / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie